Kezdőoldal » Otthon » Kert » Eső előtt lehet vetni?

Eső előtt lehet vetni?

Figyelt kérdés
Péntektől 1 hétig esőt mutat. Persze általába nem jön be, de ha mégis kiadósabb csapadék jönne, van értelme előtte vetni répát / ültetni dughagymát? Dughagymát ha nem is, de a répát nem tudja az eső kimosni?

2021. márc. 7. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hogy lehet, hanem érdemes eső előtt.

Ha meg akkora vízözön lesz, hogy még a hagymát is kimossa a földből, akkor bele lehet verni az egész kertészkedésbe...

A répa még határeset, nem biztos, hogy érdemes még nekifogni, de az a jó, ha beázik ültetés után a mag. Az is van olyan mélyen, hogy egy normál eső nem tudja kimosni a földből. (Ha kimossa, akkor túl sekélyre tetted.)

2021. márc. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Holnapra és holnaputánra tervezem a borsót, hagymát, esetleg krumplit. Az esőtől nem lesz baja, reméljük akkora fagy sem lesz. Egyébként nem ír nagy esőt.
2021. márc. 8. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Krumplihoz nincs korán még? Nekem öregapám mindig azt mondja, hogy azt csak áprilisba lehet.
2021. márc. 8. 08:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Régen tényleg április 4-én ültette mindenki (munkaszüneti nap volt, ugye), mivel március elején engedett ki a fagyott föld, de mostanában már korábban tavaszodik, és a késői fagyok se szoktak komolyabb kárt tenni.

Most még szerintem is korai, én március 15-25 közt szoktam a krumplit, időjárástól függően. Olyankor már elég meleg a talaj hozzá, hogy elkezdjen gyökeresedni.

2021. márc. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A krumplival várjál még.
2021. márc. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!