Kezdőoldal » Otthon » Kert » Önöntözős cserép, magaságyás?...

Önöntözős cserép, magaságyás? Működik?

Figyelt kérdés

Nagyjából egésznap az erkélyünkre tűz a nap, így évek óta szenvedek a megfelelő balkon növények megválasztásával. Ha sikerül is, akkor azért szárad ki, mert nem locsolom meg egy nap kétszer. Ha csak két napra hagyjuk a szomszédokra, már baj van.

Szóval gondoltam a meglévő balkon ládáimat áthergenbergelem valamilyen megoldással önlocsolósra, hogy 1-2 napig akár el legyenek felülről történő locsolás nélkül is a virágaim. Azonban egy picit szkeptikus vagyok, hiszen egy ilyen láda aljában nincs túl sok víztárolási lehetőség.

Arra is gondoltam, hogy idén megcsinálok kettőt, a többi egyelőre marad és így lesz reális összehasonlítási alapom.

Használ valaki ilyet? Bevált?


2021. márc. 8. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha egy napot nem bírnak ki a növényeid öntözés nélkül, akkor az lehet a fő probléma, hogy kicsik a ládáid, a kevés föld kevés vizet tud tárolni. Ezzel kellene valamit kezdeni először, nagyobb ládákat beszerezni. Persze, ettől függetlenül az önöntözővel is próbálkozhatsz.
2021. márc. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szomszédom a túl apró balkonládája öntözését úgy korrigálja, hogy egy kiürült ásványvizes flakont kupakját eldobva 50%-ig tölti csapvízzel, egy napot állni hagyja, hogy a klór elmenjen belőle, és a a földbe fordítja fejjel lefelé és 10 centit lenyomja. Bele a földbe. Az alja meg mered az ég felé. Növény önitató. A kapilláris hatás szétviszi a talajba szivárgó vizet, és nap közben szépen, lassan, fokozatosan ürül. (Nyilván nem ürül le teljesen.)
2021. márc. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem félóra alatt kifolyik belőle annyi, amennyit a vákuum enged. Mert mitől lenne lassabb.
2021. márc. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!