Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha eső előtt ültettem el a...

Ha eső előtt ültettem el a dughagymát, nem fog a sok víz miatt bepenészedni/berohadni a földbe?

Figyelt kérdés
Lassan már elkellene, de elég sok esőt mond jövő héten

2021. márc. 10. 07:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Dehogy fog, nem kell ennyire túlgondolni sok esőt meg nem is jeleznek csak záporokat országosan csak néhány millimétert ami persze jelentéktelen csapadék.
2021. márc. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valamelyik évben annyi eső esett, hogy belvíz keletkezett, a kert mélyebb részei vízben álltak, a magasabb részeken is kb. 20 cm mélyen volt a víz. Ha leszúrtam egy ásót, a lyukban feljött a víz. A felszín is csupa lucskos sár volt hetekig. Na, még akkor se ment tönkre a hagyma, csak ott egy kevés, ahol konkrétan a felszínt is elborította a víz egy pár napra.
2021. márc. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pont a legjobb eső előtt ültetni hagymát. Kezdetben kell a legtöbb nedvesség. Aki most hétvégén eső előtt tud vetni, ültetni, nagyon jól fogja tenni, a magocskák szépen meg tudnak duzzadni, kihajtani.

A másik meg az időjárás előrejelzés elég bizonytalan, múlt hétvégére is egy csomó esőt jósolt, aztán egy szem nem esett.

2021. márc. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ültetés után amúgy is beiszapolnád, szóval csak jót tesz az eső.
2021. márc. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És répát ültettetek már?
2021. márc. 10. 19:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem fagyok vannak még hideg van és nem látszik melegebb idő a hosszabb távú előrejelzeseken sem sőt hidegebb...

Szóval nem ha nem lesz melegebb akkor csak áprilisban.

2021. márc. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ma akarom a répát. Áprilisban már kétesélyes, van, hogy nem akar sehová nőni, ha a május eleje forró.
2021. márc. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb el kell vetni a répát, ha kicsit kiengedett a föld, már vetheted is. Ha elegendő víz éri, eleve 6-18 nap a csírázási idő, már addig április lesz. Áprilisban nagyon necces vetni, ahogy írta is valaki, ha forró lesz a május, elég csenevész lesz.
2021. márc. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!