Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyi az a legminimumabb fok...

Mennyi az a legminimumabb fok akit a kaktuszok kibirnak az erkélyen?

Figyelt kérdés
Kint lehet hagyni ilyen idoben a kaktuszokat nappal/ejszaka ?

2021. márc. 19. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Fajtól függ.

Van, ami már -1-ben elfagy, meg van, ami a -20-at kibírja, ha folyamatosan kint van. A legtöbbet a -5 elviszi, vagy ennyi se kell neki. Most pedig, ha melegebb helyen teleltek, nincs semmi fagyállóságuk, mert már lebomlottak az ehhez szükséges cukorvegyületek, hiszen eddig folyamatos jó időt éreztek.

Ha eddig nem fagytak el, az attól lehet, hogy az erkélyen a szintkülönbség meg a fal hősugárzása miatt nem fagyott. Én még visszavinném pár napra őket.

2021. márc. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Echinocactus grusonii van. Oszlopszerű, erős, rövid tüskékkel, kb. 12-13 cm átmérőjű, több éves. Ez -4 C°-ot kibír. Általában november végén, vagy december elején veszem be a lakásba, ill. a lépcsőházba. Egyszer-kétszer előfordult, hogy hó is hullott rá, következmények nélkül.

Egy külföldi arborétumban az épület tövében láttam egy (szerintem) fügekaktuszt (Opuntia), ami annyira szerteágazó volt és magas, hogy azt lehetetlenég lett volna télre bevinni.

Amint fentebb írták: eltérő a fagytűrésük, de általában pár mínuszt kibírnak.

2021. márc. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!