Kezdőoldal » Otthon » Kert » Idős, elhanyagolt meggyfát...

Idős, elhanyagolt meggyfát hogyan lehet megfiatalítani?

Figyelt kérdés
Vásárolt telkemen a fák nagy része rendben. Viszont van egy idősebb meggyfa, mely metszéséhez nem mertem neki állni. Gyakorlatilag a lombozata lecsüngő, felkopaszodott hajtásokból áll (majdnem úgy néz ki, mint egy szomorúfűz). Azt tudom, hogy ezeket a hajtásokat le kell vágni, de akkor csak szinte a vastag vázágak maradnának. Mikor és mennyit vágjak le ezekből? Minden hasznos tippet szívesen fogadok!

2021. márc. 28. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, nem minden lecsüngő vessző néz ki úgy, hogy a vázág meg a hegye közt semmi nincs. Szóval, azt csináld, hogy ami teljesen csupasz végig, azt levágod tőben, aminek meg az oldalán is van rügy, azt csak odáig vágod.

Ha ezzel a módszerrel nem maradna elég vessző, akkor a csupaszok közül is meghagyod a rövidebbeket. A lényeg az, hogy a vesszők felét, vagy még inkább 2/3-át levágd, és közben a lombozat arányos maradjon. Ha eléggé vissza van vágva a fa, akkor idén a csupasz részek is ki fognak hajtani.

Ja, és az egészet azzal kezdd, hogy a száraz, vagy beteg ágakat, a nagyobbakat is (amin már alig van hajtás) eltávolítod. Ahol túl sűrűn vannak nagyobb ágak, azokat is megritkíthatod. Ha ezzel elkészültél, akkor fogsz neki a lecsüngők fodrászolásának, amivel kezdtem.

Én pont ma metszettem meg az utolsó meggyemet (betegség miatt nem haladtam), és már nagyon jól látni, hogy hol akar kihajtani, és hol nem. Ameddig nem nyílik, addig csinálhatod.

2021. márc. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló mindent megírt. Sokáig ne halaszd a metszést, mert épp ma láttam egy erősen fejlett rügyekkel egy fát Budapesten.
2021. márc. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Metszés után mindenképpen csinálj lemosó permetezést! A meggy amúgy nem szereti az erős metszést, de a befelé növő ágakat nyugodtan vágd le tőből.A többiek mindent leírtak.
2021. márc. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!