Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen tulajdonságaival kell...

Milyen tulajdonságaival kell számolnom az indás ínfűnek, ha beültetem egy nagy barackfa alá?

Figyelt kérdés
Nagyon érzékeny a szárazságra, ha esetleg egy hétig nem esik az eső és nem is locsolom? Mennyire agresszívan terjed? Átmászik a szomszédhoz, ha van köztünk betonküszöb? Elnyom más növényeket, fára mászik? Tetszik nekem, már készen állok a rendelésre, de ha volna személyes tapasztalatotok, ezzel kapcsolatban bármi, megköszönöm!

2021. márc. 29. 15:35
 1/10 A kérdező kommentje:
Látok olyat is, hogy a taposást nem tűri... ez mit jelenthet? Lesz olyan, nyilván, hogy rálépünk, bár nem sokszor. Van egy ötkilós kutya is, ő is...
2021. márc. 29. 15:39
 2/10 anonim ***** válasza:

"Dísznövényként napos, tápdús talajú évelő ágyba egyesével, vagy kis csoportba ültesd.Tűri az árnyékos, száraz helyeket is. Ellenálló, mint már szó volt róla, kártevői nem igen vannak. Esetenként előfordulhat lisztharmat-, vagy egyéb gombás fertőzés, ezek azonban jelentős kárt nem okoznak. Kék virágfürtjeiben májusban, júniusban gyönyörködhetsz."


A taposást nem tűri azt jelenti, hogy nem épül fel a talpad és a súlyod okozta sérülésből. Ha palacsintává lapítod, nem éli túl. Nem agresszíven, de terjed. Több kertészeti, dísz változata is hozzáférhető.

2021. márc. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi, hasznos volt! A kicsit "homályosabb" általános leírásban nem mindig bízom, mert kicsit eufemisztikus meg ellentmondásos tud lenni, ezért kértem "közvetlen felhasználói" infókat :)
2021. márc. 29. 20:52
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát, ha rálépek egyszer-kétszer, már az is sok lehet neki vagy egyes részeinek?
2021. márc. 29. 20:53
 5/10 anonim ***** válasza:

Túléli a taposást, garantáltan nem fog miatta elpusztulni, viszont a levelei, levélnyelei töröttek lesznek, szóval, nem lesz szép. Kb. úgy képzeld el fejlődés szempontjából, mint a földiepret, ugyanazokat bírja, és azok az igényei is.

Fa alatt csak öntözésssel fog megmaradni szerintem. Legalábbis, a tarka levelű változat, ami igényesebb. Az epernél kisebb termetű, ebből adódóan gyengébben terjed, betonszegélyen nem tud átmenni.

2021. márc. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Ráadásul jó esetben a barackot is szedni kell fölüle. Akkor lehet, hogy inkább kőtörőfüvet meg varjúhájat teszek alá.
2021. márc. 30. 07:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát, azok se szeretik jobban a taposást.
2021. márc. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jaj. Akkor be kell murváznom a talajt, mert a fű nem marad meg szépen...
2021. márc. 30. 07:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem marad meg, annak oka van. Jelesül, a szárazság. Meg esetleg a fényhiány, ha földig lógnak egy nagy fa ágai. Szerintem legyen fű, azzal van a legkevesebb baj, a murva közt úgyis átnő pár év után a gyom. A rései feltöltődnek levéltörmelékkel, ez már önmagában elég a gyommagoknak.
2021. márc. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kutyák vannak, kerítés meg nincs (az kicsit nagyobb macera lenne, de hosszútávon mégis az lesz a megoldás, de még nem). Rendre kipisilik, az ~5-6 négyzetmétert mindenhol pisifolt, kisárgult/kiszáradt talaj. Máshol is van árnyék, ahol szép gyep is, de ott van kerítés is.
2021. márc. 30. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!