Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen külső méretei vannak a...

Milyen külső méretei vannak a kis kocka, a nagy kocka (és esetleg a nagy kör) báláknak? Ezeknek jól összepréselve mennyi a teherbírásuk? Speciális géppel úgy tudom még masszívabbra/erősebbre lehet préselni a mezőgazdaságban használt gépekkel szemben.

Figyelt kérdés

Kisbáláknak, nagybáláknak mennyi szokott lennie az áruk?


Kérem csak azok írjanak, akik tudják a fenti kérdésekre a pontos válaszokat. Magától értetődően a lehet, a talán a nem úgy van az kommentekkel senki, sem itt, sem máshol nem megy semmire.


Köszönöm!



2021. márc. 30. 11:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahány bálázó gép, annyi méret van kb, illetve függ a sebességtől és a gép beállításaitól.

A nagy körbála nálunk kb 150-160-170 cm átmérő

kis- nagy bála 50x100 80x160 cm körül van, de ezzel már nem foglalkozunk

a nagy 4500 ft

kis bála 750 ft nagyobb 1300 ft

Tényleg jól összepréselve elég nagy súlyt elbír- régen volt, h pala tető volt rá rakva, h ne ázzon össze, de ott figyelni kell h be ne gyulladjon pl.

Ezek mezőgazdaságban használt gépekről van szó, búza/árpa szalma esetén.

Lucerna, szalma vagy kukorica bála más árban mozognak.

2021. márc. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Felhasználásuk miatt nincs fix teherbírási értéke. Valamint tömörségtől, és iránytól is függne. Építészeti felhasználásnál van egyfajta méret és tömeg meghatározás tömörségre, ahonnan felhasználható.(könyvbe megnézem ha kell) Teherhordó szerkezetként tömörödési próbát kell csinálni(építész/statikus)

Tömöríteni tudod természetesen hidraulikus préssel.

2021. márc. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérem, csak azok írjanak ki kérdést, akik pontosan fel tudják azt tenni!


Szalma, széna, lucerna, kukorica- vagy repceszár?


Sorolhatnám még, hogy mennyi féle bála van.


Ha valaki ír egy árat, az a duplája vagy fele is lehet az ország másik felében lévőhöz képest.


[link]


Miért jó ebből építkezni?

2021. márc. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Rengeteg előnye van (de ezekből engem és a családot csupán egyetlen óriási előny/tulajdonság érdekel, az viszont annál inkább). Írom ezt úgy, hogy a hátrányokat is figyelembe vettem.


Illetve vettük - nem csak a mi családunk.


De, hogy a kérdésedre is válaszoljak: a legolcsóbb takarmánynövény(ek), melye(ke)t rendkívüli masszivitásúvá (azaz amennyire csak) lehet összetömöríteni. Hajdú-Bihar, Heves és Jász-Nagykun megyék által határolt területekből - a szállításra gondolva.

2021. márc. 30. 12:55
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm egyes és kettes! Menta zöld!
2021. márc. 30. 12:57
 6/15 anonim ***** válasza:
#5 Igen, olyasmi színe van a kezecskének, menta zöld. Ha építeni akarsz valamit, akkor azt a patkány / egér igencsak szereti. Befészkel.
2021. márc. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Te magad is nagyon jól tudod, hogy a gyors gépelés miatt a billentyűzet csupán nem tette ki a szóközt.


Éppen ezért írtam, hogy mindenki, aki ilyet épít tisztában van a hátrányokkal. És egyúttal tud is megoldást a problémára. De ez maradjon szakmai titok! ;)

2021. márc. 30. 14:05
 8/15 anonim ***** válasza:

Én vagyok a harmadik.


Természetesen, az én válaszomra nem ment a zöld. Biztos nem volt hasznos, pedig odalinkeltem a bálákat.

2021. márc. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Első, amit írtál kis- és nagybála, azt az általam kérdezett kockabálákra írtad? Ha igen (de ha nem is, akkor írja meg valaki más), ott nekem szükséges a harmadik oldal is.
2021. márc. 30. 14:07
 10/15 A kérdező kommentje:

Harmadik - javítva! ;)


Az általad linkelt oldalon - ahogy írtad is - elég nagy a szórás. Igaz nagy körbálákból találtam 3000 forintért is. :)


Te tudod mennyi a kis- és nagy kockabálák külső mérete?

2021. márc. 30. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!