Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért érdemes haszonkertet...

Miért érdemes haszonkertet kialakítani és fenntartani a házunk mellett?

Figyelt kérdés

2021. márc. 31. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gazdaságilag,ha olyan zöldségeket termelsz amiket gyakran kell főzéshez pls hagyma.
2021. márc. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Annak érdemes, akinek van rá alkalmas telke és főleg ideje és ismerete.

Az "érdemesség" pedig az, hogy az ilyen tulajdonos pontosan tudja, mit eszik. Aki boltból vásárol, egyfelől nagyon meg kell válogatnia hol vásárol, ismernie kell, mit nézzen az árunál (már ha rá van írva), és sok esetben ekkor sem tudhatja, mit is eszik. Természetesen a bolti termék nem mérgező. De hogy idősebb korában kinek mitől lesznek különféle nyavalyái, azt nehéz tudni, de hogy az étkezési szokásai jelentős szerepet játszanak benne, az bizos.

2021. márc. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem #1-es válaszán felül.

Mentálisan is segít, látsz valamit növekedni ami a tied. Segít elterelni a figyelmet. Új ismeretek tréningezik az agyat, mozgás miatt is jó. Szociálisan pedig új emberekkel való ismeretséget is elősegíti, akiket érdekel a téma, tudsz velük miről beszélni..

2021. márc. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is gazdaságos lehet számodra, akár.


Igen, tudod, mi az, miből van.


Jó érzés, hogy nő valami, amit te gondozol.


Másrészt mentálisan jó hatása van, szerintem egy pszichológus vagy pszichiáter se feltétlenül vitatkozna velem. Ugyanis egy kiskert gondozásával az ember napi pár órácskára visszatérhet oda, ahova ""teremtve lett"", ahol az elődei évezredeken át élhettek: a szabadba, a természet közelébe, az önellátáshoz. Ráadásul akár testmozgásként se utolsó.


Amikor főzök, elmondhatatlan érzés, amikor épp saját termesztésű kis fűszert rakok bele.

2021. márc. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Az előzőeken túl!

A gazdasági rész is fontos, de közel se biztos, hogy ez a fő szempont, mert lehet nem olcsóbb. Én olyanokat is termesztek amit nem lehet/érdemes megvenni piacon (a szokásos növényeken túl). Engem kikapcsol, ha a pörgés után szöszmötölhetek a kertben. Az meg felbecsülhetetlen, hogy tudom, hogy mit eszünk.

2021. márc. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 mindentudó99 ***** válasza:
87%
Ez szórakozás is persze ha nem túl nagy. Csak meg kell gondolni mit éri meg termeszteni és mit nem. Nagy anyagi haszonra ne számíts. Inkább csak a tudat jó hogy ez saját. Mire mindent felszámolsz olcsóbb megvenni a boltban mint megtermelni. Legalább is sok mindennel így van.
2021. márc. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Tény, hogy olcsóbban jössz ki a multis cuccokkal, mintha saját magad termeled meg. De nem szabad mindent forintosítani! 2-es és 4-es válaszoló nagyon jól fogta meg a kérdés lényegét. Én Németországból is azért költöztem haza, mert hiányoztak az általam termelt zöldségek, gyümölcsök zamatai. Amit a boltokban kapsz közel 0 beltartalmi értékkel bír (Márai; 1959-1977), cserébe nyakig vannak szermaradványokkal, melyek hosszútávú, vagy a szinergikus hatását még senki sem vizsgálta. (Vagy ha igen, nem került nyilvánosságra.)
2021. ápr. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A saját terményedet nem permetezed körbe mindenféle rákkeltő vegyianyaggal. Frissen éretten szeded le, és nem zölden éretlenül, hogy aztán hetekig utazzon egy hűtőkocsiban, majd lefújják valamivel, amitől hirtelen érettnek tűnik és megváltozik a színe.

Egészségesebb a hazai, de időigényes. A gyümölcsfa visszametszéshez pedig kis szakértelem is kell.

2021. ápr. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát a nevében is benne van, hogy haszon! Egész más íze van pl. a saját termésű paradicsonak, mint a boltinak.

Ha valakinek van ideje és képessége kertészkedni, akkor étele, elfoglaltsága és kikapcsolódása is lesz vele.

2021. ápr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"akkor étele, elfoglaltsága és kikapcsolódása is lesz vele."

Pontosan! Ezenkívül a teremtés öröme a türelem megtanulása, a felelősség felismerése, a siker öröme, és sorolhatnánk napestig.

2021. ápr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!