Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha felásom a füves részt,...

Ha felásom a füves részt, elpusztul a fű?

Figyelt kérdés

Felástam egy részt, eredetileg csak a szintbehozás lett volna a lényeg, de ágyásokat is csinálni akarok.


A fű egy része csak bele lett forgatva a földbe, nagyrészen nem is volt fű, egy részét kiszedtem.



2021. ápr. 1. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyrészt igen, valószínűleg megmarad pár csomó, de a szép gyepnek lőttek. Most pont szezon van, szórj oda fűmagot.
2021. ápr. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De oda pont hogy nem akarok füvet, úgyis minden azzal van tele.


Utána még 2x átmentem rajta kapával, úgy már biztos hogy elpusztultak?

2021. ápr. 1. 14:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ásás közben ki kellett volna szedned a fűcsomókat, így szinte biztos hogy pár helyen megmarad.
2021. ápr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De akkor meg gödör lesz.


Végülis mind1 a fű téglákat átrakom egy füvetlen részre.

2021. ápr. 1. 16:03
 5/7 anonim ***** válasza:
A fűféléknek felszín alatti kúszó törzse van (tarack), azok feldarabolódásával ivartalanul is szaporodnak a tövek. A fejlett fű hiába tűnik el, a talaj tele van u.n. "elfekvő" magvakkal, amelyek váratlan időben kikelhetnek és tovább gyomosítanak.
2021. ápr. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez igaz utolsó, gyakorlatilag a "felásás" semmit se ér.


Csinálok én nekik olyan tiszta földet hogy megőrülnek.


Mármint kinőnek a növények.


Az a probléma hogy több ezer négyzetméternyi terület van.

2021. ápr. 1. 21:08
 7/7 anonim ***** válasza:
A tarack csak szaporodik. De ha ilyen "gyepfű", akkor az ha le van forgatva elég mélyre, hogy nem tud a felszínre kihajtani, akkor elpusztul. A dinnyések is még a mai napig is ilyen gyeptéglát használnak, kocka alakú részt kivágnak a gyepből, fejre fordítják, és a fű elhal, idővel komposztálódik.
2021. ápr. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!