Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha egy növényt bent előnevelek...

Ha egy növényt bent előnevelek majd kiültetem,mekkora eséllyel "esik össze", tehát a kérdésem az hogy ki bírja e ha kiültetem bizonyos bent eltöltött idő után.Illetve milyen növényekre jellemző hogy bírják e vagy nem, ezt a metódust?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 3. 07:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen növényre gondolsz pontosan? A konyhakertbe szánt növények egy részét (paradicsom, paprika, uborka stb.), noha lehetne éppenséggel a végleges helyükre is vetni, manapság gyakran üvegházban nevelik elő, majd jellemzően a májusi fagyok elmúltával ültetik ki szabadföldbe. Előtte érdemes a palántákat edzeni, folyamatosan szoktatni a tavasz folyamán, pl. ki lehet vinni őket "napozni" egy időre, ha elég meleg van már napközben. Ha az ember egy kicsit is odafigyel, nem szokta sokként érni a növényeket a kiültetés.


Arra viszont kell figyelni, hogy nem minden növényfaj bírja jól az átültetést, vagy nem érdemes ezzel vesződni, így ezeket célszerűbb a végleges helyükre ültetni, amikor eljön az ideje. Olyanoknál, mint a hüvelyesek, napraforgó, retek, spenót, sóska, kapor és sok más fűszernövény, vagy a dísznövényeknél bársonyvirág, sarkantyúka stb. általában ezt javasolják.

Ezek az információk rendszerint megtalálhatók a vetőmag tasakján, plusz a neten is rengeteg tanácsot lehet olvasni.

2021. ápr. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, azt akartam írni: "így ezeket célszerűbb a végleges helyükre v e t n i"... :)
2021. ápr. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi , konkrétan kendert ültetnék , bocs ha ez tabu de hát ez az igazság XD
2021. ápr. 3. 09:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Ó, értem. :) Nem hiszem, hogy ez eleve tabunak számítana, főleg miután alacsony THC tartalmú kendert legális termeszteni Magyarországon is (bár valami azt súgja, hogy nem az olyan fajták iránt érdeklődsz elsősorban... :D )

Sajnos nem vagyok járatos a témában, de biztosan létezik róla részletes dokumentáció a neten.

2021. ápr. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!