Kezdőoldal » Otthon » Kert » Alföldi, homokos talajra...

Alföldi, homokos talajra milyen fűmagot vegyek?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 4. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a vegyes fűmagot ajánlom, felénk is homokos a talaj, kicsi virág földdel és műtrágyával fel lett javítva vetés előtt és rengeteg locsolás kell neki. Vettünk kifejezetten " sport " fűmagot, annak fele ki se kelt, a vegyesénél meg nagyon szép sűrű lett.
2021. ápr. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Lehetőleg ne azt amièrt böri jár! Csak egy tipp,
2021. ápr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is alföldi homokos talajra vetettem pázsit fűmagot. Szerintem túl igényes, öntözőrendszer mellett is ki tud száradni ahol sokat tűzi a nap. Sportot vetnék most, az majdnem olyan szép, de kevésbé igényes, és az igénybevételt is jobban bírja. Szárazságtűrő magkeveréket viszont nem vetnék a nádképű csenkesz miatt amit az összes ilyen keverékbe beleraknak. Durva, vastag, éles, nem szép.

Nagyjából ez a három ami minden márkánál szerepel, esetleg még az árnyéktűrő keverék, maximum más fantázianéven, pl golf=pázsit, lugas=árnyéktűrő.

A vegyes fűmag nem tudom mit jelenthet majdnem minden fűmag amit üzletben meg lehet venni egy magkeverék, tehát vegyes. Nagyker mennyiségben vagy speciális célokra(felülvetés) lehet venni csak egyféle magot.

2021. ápr. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Huh, alföldi meg homokos egy mondatban, azt hittem a Robiról van szó 🤣🤣🤣
2021. okt. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
:D
2021. okt. 4. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!