Kezdőoldal » Otthon » Kert » Régi ásott kút bejelentés,...

Régi ásott kút bejelentés, vagy fennmaradási engedély köteles?

Figyelt kérdés
Vásárlás alatt van egy ingatlan. Van az udvarán egy ásott kút szerintem már vagy 60 éve. Felhívták a figyelmemet, hogy bejelentés ill. fennmaradási engedély köteles. Ez most komoly? 60 éves kúton most sz@rakodnak?

2021. ápr. 9. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az összes kúton tudnak problémázni, ha nem használja az ember akkor is :(
2021. ápr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem fog érdekelni, hogy ott van.
2021. ápr. 10. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg engedélyeztetni kellene. Vagyis, most már szerintem letelt a hosszabbított határidő is (bár nem vagyok benne biztos), azaz már nem ingyenes a bejelentés. De gyakorlatilag sehol nem foglalkozik vele senki, hivatalos részről. A helyi polgármester azt mondta (hatszemközt), hogy a faluban még senki nem jelentette be a kútját, és ők biztos, hogy nem is fognak senkit emiatt büntetni. Mindenhol ez a hozzáállás. Esetleg azt tudom elképzelni, hogy ha valaki összeveszik egy helyi hatalmassággal, akkor a kút miatt kapják el.
2021. ápr. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

50 éve van kút a 25 éve vásárolt házunknál.

A Polgármesteriben még gyakorlat sincs a bejelentésére, abszolút nem foglalkoznak vele. Készült anno erről egy gyenge jogszabály, amit aztán visszavontak.

Így áll most a helyzet.

2021. ápr. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem vonták vissza. Ez már nagyon régi jogszabály, hogy csak bejelentéssel lehet kutat létesíteni, és ez még ma is él. (A mély kutakat meg engedélyeztetni is kell, nem csak bejelenteni.) Csak volt egy időszak, amikor büntetés nélkül lehetett utólag bejelenteni az elkészült kutakat, de szerintem ez már tavaly tavasszal letelt.
2021. ápr. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
2023-ig van meghosszabbítva, hogy büntetlenül be lehet jelenteni. De egy szakembernek minenképpen hivatalbol véleményezbie kell. Ez kutanként 5-150 ezerig terjed. Ezt mindenképpen fizetni kell. Ezt nyomoztam ki. Van olyan ismerősöm, ahol lakik, az önkormányzat már cseszteti emiatt...
2021. ápr. 11. 06:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor megint meghosszabbították a határidőt... Közben azt én is megtaláltam, hogy 2020. dec. 31. volt az előző határidő. A törvény pedig 1995-ös.

A 150 E az lehet, hogy a mély kutakat (nem tudom, hány m-től, talán 20-tól) utólag meg kell terveztetni, meg mindenféle számításokat kell végezni.

2021. ápr. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
Ez orbánia! Itt minden lehetséges!
2021. máj. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!