Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kiszáradt fikusz elkezdett...

Kiszáradt fikusz elkezdett kihajtani. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Képek:

[link]

[link]


Lehullottak a fikusz levelei (pedig volt öntözve, helyét is cserélgettem, hátha máshol jobban szeret, volt UV lámpája is, hogy több fényt kapjon), letördeltem a kis ágakat, szárazak voltak. De most pár hajtás elkezdett jönni a tövénél. Mit csináljak vele? Lefűrészeljem a többi részét? Az már halott?


2021. ápr. 12. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elöször mindenképpen várd meg, amíg az új hajtás normál méretü lesz.
2021. ápr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fikusz ez? Mert nekem nem ismerősek a levelek, pedig kétféle fikuszom is van.

Akármi is ez, most egyelőre hagyd békén, locsolgasd egy keveset, de főleg ne csereberéld a helyét. UV lámpa sem kell neki.

Felette a csonk nagy valószínűséggel nem él, de ha felülről kezded visszavagdosni, fogod látni, ha élő részhez érsz és ott megállsz.

2021. ápr. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ficus ginseng bonsai. Elkezdett hullani a levele már rég, azért próbáltam neki helyet keresni, amit talán jobban szeret. Sosem öntöztem túl, de próbáltam a földet a gyökerek körül nedvesen tartani. Meg elég mély is cserepe, nem állt meg benne annyi víz. Huzatot sem kapott, mert a nappali közepén volt egy polc védettségében. Azért próbálkoztam a lámpával, mert arra gondoltam, hogy túl sötét van ott neki, de máshol nem volt hely. Szóval nem tudom, hogy mi baja lehetett. Én tényleg mindent megpróbáltam.
2021. ápr. 12. 16:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt érdemes elolvasnod:

[link]

2021. ápr. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

És itt még direkt tanácsot is kaphatsz hozzáértőtől:

[link]

2021. ápr. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. ápr. 12. 16:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!