Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elhanyagolt kerttel kapcsolatb...

Elhanyagolt kerttel kapcsolatban segítségre van szükségem! Tapasztaltak, profik?

Figyelt kérdés

Vettem egy nagyon elhanyagolt állapotban levő kertes házat. A gond csak az, hogy tényleg nagyon elhanyagolt.


Nem csak a gyom lepi el a kertet, de a kavicsok is.

Nagyjából összegereblyéztem, hogy lássunk miből élünk. Rengeteg a gyom, most nekiestünk kapával, de óriási gyökérzettel rendelkezdnek.


A cél a füves kert. Nem kell patika sterilitású gyep, de szeretnénk szép, gondozott kertet.


Segítenétek, hogy milyen lépéseket kövessek? Olyan nagy a gyökérzete a gyomnak, hogy sokszor nem is tudom teljesen kiemelni, beleszakad a földbe.



Amit vásároltam: 15 kiló fűmag (univerzális, és árnyéktűrő vegyesen),

16 kiló gyomirtós műtrágya.. (ekkor még nem gondoltam, hogy ennyire durva a helyzet)


Amit eddig csináltam: Elkezdtem kapálni...


Mitévő legyek? Elég ha kikapálom a nagyját? Vagy felássuk inkább az egész kertet?


Ha a totális gyomirtást vetem be, tudnátok permetet ajánlani? Azután mennyi idővel kezdhetem a fűmag szórását?


Köszönöm!


Városból költöztünk, nincs gyakorlatunk. :(



A gyom nagyja így néz ki :

[link]


Nagyjából 1 négyzetméter felkapálással meg is töltöttem egy talicskát gyommal...


2021. ápr. 12. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem itt a sima kézi felásás kevés lesz.... Tuti, hogy érdemes lenne kapálógépet bérelni v. kölcsönkérni, és alaposan végigmenni rajta többször is.


A talajjavítás is megfontolandó lenne... Hozatni minőségi termőföldet és beforgatni. Persze gyomtalanítás után.


Nálunk ennél sokkal kevésbé problémás kertet a kertészek három menetben gyomirtóztak. Közte heteket kihagyva, hogy a gyomirtózás után még ellenálló gyomok kijöjjenek, és kaptak még egy adaggal. :-DDD


És még így sem problémamentes a gyep.

2021. ápr. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora terület? Egy ekés kistraktor 150 négyzetméterrel pár perc alatt végez, ha kétszer átmegy rajta, lejtős meg óvatosnak kell lenni sincs fél óra, csak a hajlatok meg a sarkok fognak kimaradni (persze előbb jobb megbizonyosodni róla, hogy az előző tulajdonos nem fektetett a kertbe semmiféle kapucsengő, kültéri világítás vagy egyéb vezetéket).
2021. ápr. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Minimum rotakapa. Aztán kiszedni a gyomokat, gyökereket. Illetve gyomirtó. Viszont pl a borostyánnak az meg se kottyan.
2021. ápr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Itt max csontváz van elásva, világítás biztosan nincs :) Köszönöm a válaszaitokat!


Szóval ha hívok egy traktorost/rotást, utána mi a teendő? kiszedegetjük a gyomot kézzel, és még emellé gyomírtó is kell?

2021. ápr. 12. 19:20
 5/11 A kérdező kommentje:
Szóval bocsánat, hamar küldtem az előző választ. A gyomirtó az totális gyomirtó? Vagy hogy ? Ezután mikor kezdhetem szórni a füvet? :( rotakapát tudunk amúgy kölcsön kapni.
2021. ápr. 12. 19:24
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem bántásból mondom, de millió leírást találsz a neten erről a témáról..


[link]

2021. ápr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem bántás,de kifejezetten a gyomos részre voltam kíváncsi, a fuvesitesrol már regényeket olvastam :) a linkek viszont így is nagyon jók.
2021. ápr. 12. 21:22
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezt nagyon elrontottad. A glifozát úgy hat, hogy a leveleken felszívódik. Talajt érve hatását veszti. Ha nem kapálod, akkor az évelő gyomok nagy része már permetezhető lett volna most is, vagy legalábbis lassan már alkalmas lett volna. De így most egy-két hónap is lehet, mire minden gyökérdarab kihajt, és megfelelően megnő, hogy elegendő hatóanyagot tudjon felvenni, amitől a gyökerek is elpusztulnak. Szóval, füvesítés már csak ősszel. Most, ha ragaszkodsz a gyommentes gyephez, akkor annyit tehetsz, hogy vársz, aztán a mg-i boltban a legolcsóbb glifozátot kéred. Van vagy 20 márkanévvel, az olcsóbbak 2000 Ft/l körül. (A Glialka duplája.) Bekevered legalább 4%-osra, tapadásfokozót teszel hozzá, és ezzel permetezel.
2021. ápr. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én ezeket kombinálnám akár felrotáltátok a területet,akár nem.

Talajfelszínen ható készítmények (Dual 960 EC, Stomp, Sencor) és levélen keresztül felszívódó totális szer(Medallon, Glialka).

2021. ápr. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!