Kezdőoldal » Otthon » Kert » Amarillisz állandó kinti...

Amarillisz állandó kinti tartásáról mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Hangsúlyozom, az ÁLLANDÓ KINTI tartása érdekel!

(Tudom magam is, amit a szakirodalom ír, hogy nem fagytűrő, bent télen jól virágzik és ettől még nyáron kiültethető, blabla, ez mind megy.)


Az állandó kinti tartásáról viszont semmit nem tudok, de tudom, hogy vannak akik csinálják!

Ha olvasod, aki így teszel, kérlek írj!

Hogy szoktad télen véedni? Csak földet húzol rá, vagy avarral, esetleg nejlon fóliával takarod? Mindig túlélik, nem volt még fagykár?

És kint önmagától mikor kezdi kidugni a levelét, virágát? Mikor kell a takarást leszedni? Olyan jól virágzik kint, mint cserépben is tette?

Stb. Minden érdekel a témával kapcs! Köszi!



#amarillisz #fagyvédekezés
2021. ápr. 14. 07:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Amarillisz meg amarillisz közt különbség van. Ha rákeresel a neten, nagyjából azt találod, hogy egyik-másik a 7a USDA-zónában is megél, tehát kibírja a -17-et, a másik meg csak 10-esben, vagyis -2 fokon vége. Amennyiben pontos fajtanevet tudsz a tiédre, akkor keress rá. Ennek hiányában csak kísérletezhetsz, kint hagyod télre, és tavasszal meglátod, megmaradt-e. De ha megmarad is, nagyon bokrosodik, érdemes kiszedni, és akkor már ennyi erővel nyugodtan átteleltetheted bent is.

Én se szoktam bent virágoztatni, mert virágzás után egy csúnya, megnyúlt levelű növény foglalja ott a hatalmas helyet, hanem majd 1-2 hét múlva kiültetem, és ami elég nagy, majd virágzik kint a kertben.

2021. ápr. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!