Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mostani ültetéssel, mi fut be...

Mostani ültetéssel, mi fut be leghamarabb kb. 5 méter hosszan, 1.5 méter magasan egy drótkerítés fonatot?

Figyelt kérdés
Iszalag jó ötlet lehet? 1-2 hónap alatt gondolom nem növi be, talán jövőre?
2021. ápr. 16. 09:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az iszalag viszonylag kis lombot ad, nekem illatos lonc van a kerítésen, ha jók a körülmények, a második évben megakadályozza az átlátást.

De azt tudnod kell, hogy az erőteljesen növő növény később sem áll le, és ha nem gondozzák, keszekusza dzsumbujjá válik.

2021. ápr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Zöld árnyékolóval jobban jársz, utánna nem terjed szét a kertben.
2021. ápr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Küszködök itt ezzel a belátásgátlással már pár hete, mert amit találtam 100 ezer forint alsó hangon.


Kerítést nem magasíthatok, elé kellene valami értelmes - de magasított (3-4 méter földtől!) - akármi, ami azért esztétikus, viharálló is.


Ötlet már nulla. Ha 40-50 ezerből kihozható, annak már nagyon örülnék.

2021. ápr. 16. 09:53
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Zöld háló. Vegyél hozzá uv álló zsineget és "varrd rá" a kerítésre, akkor nem szakítja le a szél.


A gyorsan növekvő növénnyel 2-3 év múlva komoly gondjaid lesznek.

2021. ápr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Esetleg hajnalka?
2021. ápr. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ami 3-4 m magasan viharálló, annak nagyon komoly támberendezés kell. Egy sima másfél méteres kerítést is meg tud fektetni a vihar a ráfuttatott növények miatt, ha mondjuk régi faoszlopok tartják egy nyíltabb helyen.

Az évelő növények inkább több év után lesznek jók. A hajnalka már nyár közepére, ha jó, felásott földbe kerülnek a magok. Télre persze egyik se igazi. Borostyán esetleg, de az meg úgy megvadul később, hogy minden évben egy utánfutóval kell leszedned.

Ha van helyed és 10 éved, akkor sűrűn ültetett tuja vagy ciprus a jó és oszlopmentes.

2021. ápr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Homoktövis? Vagy ezeket a sövénynövényeket nézted már?

[link]


[link]


Amíg meg nem nő, egynyári, gyorsan nő a hajnalka, ricinusfa.

2021. ápr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A mi kerítésünkön elöl borostyán fut. Olyan helyen van a telek, ahol csak vadvédelmi céllal lehet keríteni, így tömör kerítést nem tehettünk. Egy kertész barátom javasolta, hogy ha tetszik a borostyán, az 1-2 éven belül "megvadul" és képes szinte teljes belátásgátlást adni.

Azt is ő javasolta, hogy érdemes ismerőst keresni, akinek az éves borostyán karbantartásból vannak levágott hajtásai. Végül ő hozott nekünk egy rakással. A levágott hosszú kacsokat méterenként ledugdostuk a földbe és felfűztük a dróthálóra, 2 év alatt teljesen benőtte a kerítést, de tényleg karbantartást igényel évi 1-2 alkalommal. Engem ez nem zavar. Ha valahol hézagosnak láttam, mindig arra tereltem a terjeszkedését, így szép egységes most.

2021. ápr. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötleteket.
2021. ápr. 17. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!