Kezdőoldal » Otthon » Kert » Robikapába mennyi olajat kell...

Robikapába mennyi olajat kell tenni, 4 ütemű és a lehajtásba is mennyi kell?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 17. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

négyütemű motorban a motorolajat nívó jelzi


a min és max jelzés közti szintet kell taratani


a lehajtás részt nem értem


bocs de pesti vagyok nem értem a paraszt nyelvet:)

2021. ápr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 mindentudó99 ***** válasza:
Benzinbe nem kell. Motorba a hat decis amit gazdaboltokban árulnak biztos elég. Jajtóműbe meg fogalmam nincs mennyi kell
2021. ápr. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Milyen motor van rajta? Attól függ, hogyan kell nézni a nívópálcát.

Vegyél ilyen 6 decis motorolajat, mert minek többet, de 6 deci inkább csak 8 LE körülibe megy bele. Nem tudom, a tiéd mekkora, de egy közepes gépbe 4-5 dl megy. A nívót kell nézni, ez a lényeg.

A hajtómű milyen típus? Amik most eszembe jutnak, azokon elöl, a kapatengelyek szintjén van egy csavar, ezt tekerd ki. Ha vízszintesen áll a hajtómű, akkor annyi hajtóműolaj kell bele (nem másféle), hogy a kitekert csavar helyén még ne folyjon ki, de már határon legyen.

Ha olajat akarsz cserélni, akkor a motorból és a hajtóműből is akkor öntsd ki, amikor előtte legalább félórát használtad. Ekkor felhígul az olaj, és felkeveredik a szennyeződés.

2021. ápr. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!