Kezdőoldal » Otthon » Kert » Úgy 40-50 évvel ezelőtt nagy...

Úgy 40-50 évvel ezelőtt nagy divat volt falusi házak előkertjébe kis várakat építeni. Várak, vizesárkok, szélmalmok, Voltak kisebbek, de több méteresek is. Mostanára eltűntek. Vajon hol található még ilyen? Mi a nevük? Fotók is érdekelnének!

Figyelt kérdés

2021. ápr. 17. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyarkúton van jópár :) ha az országok kék jelzésen mégy végig az Irma-forrás felé, akkor ott a magyarkúti nyaralók kertjében elég komolyak is vannak. Sajnos képem nincs róluk, de ha arra jársz, érdemes megnézni őket.
2021. ápr. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Nahát, ilyet még csak külföldön láttam.
2021. ápr. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Van pár itt a faluban, de én le nem fényképezem őket. A kerti törpékről már nem is beszélek. Néhány ilyesmit én is be akartam szerezni, de nem kapni.


[link]

2021. ápr. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Valóban nagy divat volt az utcafronti oldalra kerti díszeket építeni. Szerintem nem volt annak külön neve. Nálunk volt egy nagyobb lavór méretű tavacska tavirózsával mögötte egyedi készítésü vár mellette csillogó terméskő darabok.

Aztán szépen lassan elmaradtak az ilyenek mivel giccses lett. Viszont sok helyen visszatérnek ezek a díszek.


[link]

2021. ápr. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Mátraballán a bezárt vasútállomás mellett most is megvan még a vár. Valaki rendszeresen festegeti, javítgatja.

[link]

Ilyet élőben nem sokat láttam, csak egy jut még eszembe, a vámosgyörki vasúti távközlő csoport telephelyén volt. 2000 előtt láttam utoljára.

2021. ápr. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mátraballán én is láttam, Tatán is van egy vár és Szlovákiában a vasútállomáson Selmecbányán. Vannak képek, csak meg kell keresni.
2021. ápr. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Egyre jobban érdekel a dolog, tehát minden információt szívesen fogadok. Építési mód, anyagok, hiedelmek, bármi ezzel kapcsolatban!
2021. máj. 7. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!