Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor kell átültetni a snidlin...

Mikor kell átültetni a snidlinget?

Figyelt kérdés

Jóval kisebb volt, amikor vettem, nemsokára átültettem, de mintha már most kicsi lenne neki az új helye. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy ha nem ültetem át, nem nő meg nagyobbra.


Illetve ide suvasztom azon kérdésemet is, hogy: Ha a rajta lévő kis bimbókat elültetem, úgy tovább tudom szaporítani?


Köszi!


2021. ápr. 18. 11:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Íme egy kép is: [link]
2021. ápr. 18. 11:38
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Már virágzik nálad a snidling?


A bimbóval semmire nem mész! Abban ugyanis még csak magkezdemények vannak.

Akkor inkább vegyél egy zacskó vetőmagot, és azt szórd el.


Amúgy meg hagymástul kell kiemelni (nagy földlabdával) a kertből, hogy minél kevésbé sérüljenek a hagymák. Úgy átültetheted.

2021. ápr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Amióta meg van, már másodjára virágzik. Valamikor tél elején is hasonlóan nézett ki.


Mi történik, ha nem ültetem át? Elhal, vagy megáll a növekedésben?

2021. ápr. 18. 12:41
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hal el, de satnyább lesz. A hagymáknak kell a friss földből a tápanyag. Úgy ültesd át, hogy kb. 2-3 cm-rel nagyobb átmérőjű és magasságú cserépbe, és csak pótold körös-körül a földet.
2021. ápr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Világos, köszi.

Ez a növény addig fog terebélyesedni, ameddig csak él?

2021. ápr. 18. 14:21
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen... Ugyanúgy, ahogy a többi hagymás növény (tulipán, nárcisz, jácint, stb. stb.) a fő hagyma ún. fiókhagymákat nevel maga körül, ami aztán egy-két év alatt megerősödve "fő" hagymává válik, és az is fiókhagymákat fog nevelni.
2021. ápr. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A hagymákat lehet esetleg, szétválasztani, vagy ritkítani?
2021. ápr. 18. 19:10
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Annyira picik, higy így nincs értelme egyesével szétszedegetni. Tőosztással jobban jársz... kettészeded a mostani csomót és úgy ülteted friss földbe, két nagyobb cserépbe.


De kerteszeti oldalakon találsz részletes leírásokat, guglizz rá.

2021. ápr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi, megpróbálok utána járni.
2021. ápr. 18. 19:30
 10/13 anonim ***** válasza:

Ezt szerintem még nem feltétlenül muszáj átültetni, mert nem érik el a cserép szélét. Viszont némi tápoldatozás nem árt, mert a belsők az átültetéstől se jutnak tápanyaghoz.

Ha szabadban tartod, és nem nagyon szeded le a leveleket, akkor be tudja érlelni a magokat, és ezzel tudod szaporítani. De felesleges szerintem. Nyár vége felé egy késsel a földlabdát elvágod tetszőleges számú darabra (akár 10 felé is), és egyenként beülteted új cserépbe.

2021. ápr. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!