Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet-e még valami ebből a...

Lehet-e még valami ebből a levendulából..az ősszel ültettem egy kis hajtást..kb 1 hónapja levágtam a virágos részét..(volt élet a szárakban)?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

A nagy bokornak egy gyökeres ágát ültettem a saját kertembe (a nagy bokor a szomszédban van...ők nem vagdalták le a virágos ágrészeket.


2021. ápr. 25. 19:57
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

A talajfelszíntől számított 15-18 cm-re. Ha van jó kis gyökere, akkor a főgyökere végét is elcsípheted a metszőollóval.


Egyébként milyen fajta levendula?

Igaz, nem vagyok szakértő, de a kép alapján nekem angol levendulának tűnik, milyen színű volt a virága?


Egyébként a tőosztás után alaposan be kell iszapolni, aztán heti kétszer alaposan megöntözni. Következő években már nincs szükség ilyen gyakori öntözésre.

2021. ápr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Valójában nem csak 1 kis gyökeres ágot ültettem el, hanem 3-at. Az egyiknek meghagytam egy leveles ágát, amit most mellékelek képen. Mindhárom kis 'ültetvénynek' az összes többi leveles részét levágtam (még talán március elején). Ezt a meghagyott ágat ma délután letörtem...gondolván, ezen már úgysem múlik semmi. S amikor felemeltem, közelebbről megnéztem, akkor láttam, hogy az ágak végein friss zöld hajtások vannak. Ezek szerint az ültetési mód az megfelelő volt...viszont a visszametszett ágakon semmi jele (semminek). Élet van benne, de nem az ágakon végig, (közben elágazások is vannak)...de, ha kis darabkákat vágok az ágakból, előbb - utóbb élő részhez érek.

[link]

2021. ápr. 27. 22:25
 13/28 A kérdező kommentje:
Tegnap amikor közelebbről megnéztem ezeket a száraznak látszó kis növényeket, olyat láttam, hogy nagyon vékony talán a hajszál nem sokkal vastagabb hosszú szárszerű - és ami a lényeg zöldes színű képződmények vannak. Talán ezek lehetnek az új hajtások? Majd küldök fotót is, csak nehéz jó képet készíteni róla, mert körülötte is zöld növények vannak és elveszik a lényeg a képeken amiket eddig csináltam
2021. máj. 9. 10:11
 14/28 anonim ***** válasza:
Az enyémen még mindig semmi. Pedig zöld belül a szára, vagyis még él. Mire vár még? :)
2021. máj. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Pont írni akartam, hogy mi újság a levenduláddal. Ugyanis nekem is múlt héten kezdtek el apró zöld levélkék előbújni.


Simán csúszhatott ennyit a hajtás, trágya egy tavasz volt eddig. A levendulának meg meleg kell, és végtelen napsütés.

2021. máj. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Én nem is annyira levélkéket látok, hanem mint fentebb írtam, nagyon vékony hosszú, szálszerű valamiket (zöldes színűek - erre alapozom a feltevésem).....talán azokból lesznek az új szárak, amiken majd a virágok lesznek (?)
2021. máj. 10. 11:23
 17/28 anonim ***** válasza:

A levendula levele gyakorlatilag "tűlevél", ha jól értem az írásodat: szálszerű, akkor igen, az a levél.


Most nem találtam a google-ben képet, hogyan hajt a levendula, de ha hazaérek, lefotózom az enyémet, ha gondolod. Rossz helyre ültetett, felkopaszodott levendulát metszettem meg elég erősen, kérdéses ilyenkor, hogy megmarad-e, de már jönnek a töveken a levelek.

2021. máj. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm előre is!!
2021. máj. 10. 12:38
 19/28 A kérdező kommentje:

Most vált egyértelművé számomra, hogy hogyan is néz ki egy új rügy, mert találtam egyet....és ez már nem olyan dolog, hogy: vagy igen, vagy nem, ez egyértelműen rügy. Gondolom és remélem, hogy jön majd több is, de az első megjött..szinte a semmiből, egy nem túl reménykeltő 'szárazfából' 'kipattant'

[link]

2021. máj. 19. 12:54
 20/28 A kérdező kommentje:
2021. máj. 19. 12:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!