Kezdőoldal » Otthon » Kert » A virágládákban összetömörödik...

A virágládákban összetömörödik a föld, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

A virágládákba palántaföldet, vagy általános virágföldet szoktam venni. Az alsó tálcára szoktam önteni a vizet, de időnként felülről is locsolom. Mindig 1-2 hét alatt úgy összetömörödik a ládában a föld, mint a kő. Nem szárad ki, csak megkeményedik benne. Gondolom emiatt lehet, hogy a növények nagyon satnyák a ládákban.

Valamivel össze kellene kevernem a földet mielőtt beletöltöm a ládákba? Perlittel, vagy mással? Milyen arányban kell keverni?

Ugyanez a probléma a kis tejfölös dobozokba ültetett palántákkal. Kemény lesz a földjük, és alig nőnek.

Köszi előre is a segítséget!



2021. ápr. 30. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Túl tőzeges a földed. Ezenkívül jó nyakon kell önteni felülről. A tálca azért van a láda alatt, hogy kissé megtartsa a felülről öntött vizet és ne csorogjon egyből az ablakpárkányon.
2021. ápr. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs más kéznél, tehetsz bele egy kis homokot a földbe, vagy inkább perlitet, vagy mindkettőt, de ne túlozd el, én macskaalmot is tettem már ilyen talajba, sterilet persze, az is remekül tartja a vizet.

Először tányérostól, vagy tálcástól érdemes betenni a kádba ezeket és fokozatosan jól beöntözni, hogy jól megszívja magát, és így ha túlfolyik a tálca, sincs gond, aztán mindig felülről locsolni, de csak fokozatosan, mert hamarabb átszalad ezeken az öntözővíz, minthogy teljesen beszívja a talaj. Mindig egy kicsit locsolod meg, aztán mész a többi cserépre, majd kezded elölről és addig végzed ezt, amíg alul is kezd már kifolyni, de hagyni kell neki időt, hogy felszívhassa a vizet a talaj.

Így sokkal többet felvesz, mintha egyből rázúdítod, mert akkor csak átszalad rajta a folyadék.

Az ilyen földet jobban, illetve gyakrabban is kell tápozni, mert kevés a tápanyagtartalma, inkább jobban hígítsd fel, amíg kitapasztalod, minthogy túltápozd, vagyis kevesebb tápot adj, de gyakrabban, mert folyamatosan szüksége van rá a növényeidnek. Esetleg táprudat alkalmazz, amilyen kell nekik, az pont ilyen földhöz való. Levéltrágyázást is alkalmazhatsz időnként, mondjuk kalcium, vagy magnéziumhiány esetén különösen, de soha nem hagyd kiszáradni a talajt.

Nyári kánikula esetén érdemes reggel és este is kicsit megöntözni, illetve a felületét mulcsozhatod, az sokat segít a gyors kiszáradás ellen, meg ilyen talajt csak nagyobb cserépbe tegyél, a kicsiben túl hamar kiszárad.

Én szoktam ilyen talajt is használni, tőzeges, kókuszföldes, perlites földet, amibe keverek csekély mennyiségű bazaltport - most speciel az nincs - és egyenletesen tápozom, ja, meg eleve keverek bele tápgranulátumot is, a növénynek valót

2021. máj. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szárad ki, csak megkeményedik, akkor az inkább túl agyagos, mint túl tőzeges. És befulladnak a gyökerek.

Én kétféle földet szoktam keverni, egy agyagosból 1/3 rész, egy tőzegesből 2/3. Így is összeugrik egy kicsit, a szélei mellett rés lesz, de akkor ott lenyomkodom körben, és pótolom a földet. Utána már nem változik jelentősen, és a növények is jól fejlődnek.

A palántaföld attól palántaföld, hogy nincs benne tápanyag, mint a virágföldekben, ezért nem fejlődnek a növényeid. Tápoldatozni kell.

2021. máj. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A tőzeg lazítt a talajon 3# jól írja.

Vegyél hozzá komposztot, vagy kevés marhatrágyát keverj alulra. Nekem így mindig szépek a növények.

2021. máj. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A marhatrágya nem büdös?

Nekem van egy zsákkal, de habozok kirakni, még nem bontottam ki.

2021. máj. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az már "döglött" 5-ös, nyugodtan bontsd ki.
2021. máj. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

5

Ha kibontod, és büdös, akkor dobd ki a pcsába, esetleg szórd szét nagy területen a kertben (ha van), mert a cserépben csak kárt okoz.

A jó trágya az érett, azaz teljes mértékben komposztálódott. Vagyis, gombák és mindenféle jószágok virágföldszerű anyaggá változtatták. Ez nem büdös, hanem kellemes földszagú, esetleg gombaszagú.

2021. máj. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem! Nagyon hasznosakat írtatok, én teljesen újszülött vagyok ebben a témában, most próbálom megtanulni. Köszi szépen mindenkinek!
2021. máj. 2. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!