Kezdőoldal » Otthon » Kert » Öntözőrendszert szeretnék...

Öntözőrendszert szeretnék készíteni, házilag, szakember segítsége nélkül, mi a véleményetek a lentebbi elképzelésről?

Figyelt kérdés

Van egy 45 m mélységű fúrt kutam, amin van egy elpumps 1300 w-os házi vízmű. Az elgondolásom az, hogy húzok végig a kerten 40 méter hosszan 20 cm mélyen 2,5-ös KPE csövet, amelyre 8 méterenként csinálok egy felállást T osztóval. Ezekre a felállásokra a felszínen teszek egy 360 fokos szórófejet, a házi vízművet pedig időzítőkapcsolóval működtetem.


Jó így az elképzelés? Lesz elég nyomás a 40. méteren lévő szórófejen is, hogy tudjon normálisan öntözni?


Kertészre és normális öntözőrendszer kiépítésére nincsen most keret, viszont a füvet locsolnom kell, így kell egy járható, otthon, viszonylag olcsón kivitelezhető megoldás.


Köszönöm a válaszokat!



2021. máj. 1. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Elpumps vb 25/1300

Szívóagasság:9m

Emelési magasság:47m

Ez a házi vízműved van?

2021. máj. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
ha értenél hozzá, akkor ki tudnád számolni, lesz-e elég nyomás a cső végén. a 8 méterenként elhelyezett szóróknál lesz elég átfedés? mindenhva jut majd a vízből?
2021. máj. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Ha csak 20 centi mélyre teszed télre csak minimális víz maradhat a csőben ezért gondoskodnod kell a leürítésről. Ha egy T elosztóban teljes átmérőben megáll a víz szétnyomja a fagy és cserélheted tavasszal.


Én ágyások öntözéséhez használok hasonló megoldást, de mindegyik leágazásnál van egy elzáró amivel pontosan be tudom állítani hogy azonos legyen a víznyomás minden ágban.

2021. máj. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Leírta a kérdező hogy nem ért hozzá.

Én meg addig nem tudok segíteni

amíg nem tudom milyen szivattyúja van.


Amit találtam az elvileg fel sem szívja a vizet.

Ha egy csőkút szivattyút teszünk le és annak pl.55m az emelési magassága

akkor marad 1 bar nyomás ami ráadásul egy d25 KPE csőben....

Nem fog működni.

Ha eddig felszívta a vizet akkor az nem az a szivattyú amit írt kérdező

2021. máj. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom pontosan, délután megnézem, és megírom. Hálás lennék ha segítenél Imre_75.


45 m mély a kút az biztos, és használtam már tavaly alap locsoláshoz időzítővel, szórófejjel, igaz, csak egy szórófej volt a csatlakoztatott 40 méteres tömlő végén.

2021. máj. 2. 07:44
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Barátilag írom, mire kikísérletezed a megfelelő alkatrészeket, addigra bőven ráköltöd a szakember munkadíját. Gondold át.
2021. máj. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
25/1300-as a hidrofor
2021. máj. 2. 17:06
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó, csak egy komoly szivattyú kell. 2,5ös csőre, rakás szórófejjel, az 1300 wattos hidrofor szart sem ér :) Egy szórófejet vinne el, vagy max kettőt.
2021. máj. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
Be kell tenni egy köbös IBC tartályt puffernak. Azt tölti a kút szivattyú és onnan dolgozik a házivízmű.
2021. máj. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Pontosítanám konkrétabb adatokkal:


44 l/perc a vízhozama egy gyorscsatlakozóval csatlakoztatott 50 méteres tömlővel mérve.


26,5 m a főgerinc, amin 6 szórófej lenne, a főgerinc közepén (13 méternél) lenne a betáplálás, ahova kb. 19 m-ről érkezik a víz a szivattyútól.

2021. máj. 6. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!