Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szomszédvita. Hogyan rendeznétek?

Szomszédvita. Hogyan rendeznétek?

Figyelt kérdés
Úgy vettük az ingatlant hogy a szomszéd háza telekhatáron volt. Tulajdoni lapunkon minden rendben. Nekünk egy melléképület szomszédos a falával. Mikor beköltöztünk, "lefektette a szabályokat", meglehetősen pökhendi módon, így eleve nem indult jól a kapcsolatunk. Azóta folyamatosan vergődik, hogy rossz helyen van a kerítés, neki nem határon van a háza, az eresze alatti rész +20cm az övé így a melléképületet is bontani kell, az új kerítés kinézetéről elég határozott elképzelése van. Gondoltamhívok egy földmérőt, ha neki van igaza én állom, ha nekem pedig ő. Ebbe nem ment bele, én fizessem, ha nem, majd ő oda teszi a kerítést ahol a helye szerinte van. Hozzáteszem az utcakép alapján elől és hátul is egybevág a kerítés utolsó oszlopa az összes többivel, ha pedig a kerítést átrakjuk, 12db termő gyümölcsfának is menni kell valamint számos tujának és bokornak.

2021. máj. 3. 08:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Ha ő nem hív ki földmérőt, akkor neked kell, sajnos más lehetőség nincs. Ha birtokper lesz belőle akkor ott lehet érvényesíteni a költségeket.
2021. máj. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

"ha nem, majd ő oda teszi a kerítést ahol a helye szerinte van"

Akkor majd jól feljelented. Vagyis, birtokvédelmet kérsz a jegyzőtől, 3000 Ft-ért. 15 nap a határidő, ameddig dönteni kell, bár a földmérő kiérkezése ezt megnyújthatja. De semmiképpen se egy több évig húzódó dolog, mint egy per. Egy hivatalos eljárás lesz, és ha neki volt igaza, akkor a földmérőt veled fizettetik ki, de a kerítéssel nem te dolgoztál. Ha neked volt igazad, akkor meg ő fizet, és saját költségen vissza kell rakni a kerítést. De ha kárt okoz neked, pl. a fákban, vagy melléképületben, az mindenképpen fizetnie kell.

Nagy valószínűséggel a tető alatti rész tényleg az övé. Régen falun szinte mindenhol úgy építették a házakat, hogy az ereszcsepegés kerüljön a határra, mert az a jogszabály már 100 éve is megvolt, hogy a csapadékvíz nem folyhat a szomszéd telekre. Viszont esőcsatorna akkor még nem volt sehol, így bentebb tették a házakat 40-50 cm-rel.

De egy pár arasszal kintebb lévő melléképületet ilyen miatt nem fognak lebontatni, ha nem friss építésű. Erre van valahány év, a régieket már nem bántják.

A kerítést már arrébb tetetik, ha rosszul van lerakva. Hiába van rendben a tulajdoni lapon, ha a kertben rosszul állnak az oszlopok. Az utcai kerítés is lehet rosszul, azt is csak letették valahová valamikor, nagy valószínűséggel kimérés nélkül, ahová sikerült.

A helyedben kötném az ebet a karóhoz, hogy kiméreted a földet, ha vállalja a szomszéd, hogy ha veszít, akkor fizet. Vagy hogy felezitek a költségeket. Ha nem, akkor pedig téged nem zavar a jelenlegi helyzet, nem törődsz vele. A szomszéd majd vagy megszokja, vagy meghal. Ha tevőlegesen kezd bontani bármit, akkor majd jön a jog.

A földmérők féláron szoktak dolgozni, ha feketén csinálják. Csak akkor nem lehet felhasználni az eredményeket jogi ügyekben.

2021. máj. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Nem is értem, hogy te miért csinálnál, fizetnél bármit?
2021. máj. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

13. szerintem sem kell vele foglalkozni.

Így vetted, ha nemi baja van, akkor próbálkozzon. Ismerőseim pont a kerítésvita miatt adták el a házukat, mert a szomszéd a magassága miatt mindenhol feljelentette őket. Jelzem, hogy az ő oldalán csinálták meg a kerítést, helyette. Az új tulajdonos mondta, hogy ő így vette és nagyon örül neki,esze ágában sincs lebontani.

2021. máj. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

14. vagyok Bocsánat, szóval ha neki és nem nemi baja van.De lehet, hogy

freudi elütés volt.

2021. máj. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Egyébként azt vettem észre, hogy mindig az szól be és az a nagyképű és pökhendi, aki miatt baj van .Gondolom legjobb védekezés a támadás az ilyen fajtánál.

Aki meg hagyja, annak a fejére fognak szarni.Bocsánat, de mi is ilyenek vagyunk.

2021. máj. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
de miért a kérdező hívjon geodétát mikor nem ő a panaszos???
2021. máj. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem én sem.
2021. máj. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Biztosan azért akarja rendezni, mert a régi szomszéd ezzel cseszteti.
2021. máj. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Egy éve lakunk itt, már minden miatt fel lettünk jelentve és rettenetesen elegem van a szomszédból. Hangosan költöztünk, rendőrt hívott. Kertet rendeztünk, feljelentett. Jogszerűen bontattunk, jött mindenféle hatóság.

Most a kerítéssel szerencsétlenkedik.

Engem már nem érdekel, rászánom azt a 100ezret egy földmérőre, aztán ha neki van igaza, így jártam, viszont ha nekem, megvárom míg veszi a bátorságot hozzányúlni a kerítéshez és feljelentem.

2021. máj. 5. 12:30
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!