Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nyúlt meg a levendula...

Miért nyúlt meg a levendula palántám?

Figyelt kérdés

Elcsábultam egy levendula palánta vásárlásra. Azt olvastam, hogy megmaradhat kiültetés nélkül, ha elég nagy a cserepe.

Átültettem és már nagyon sokat nőtt 2 hónap alatt. Viszont azt nem tudom, hogy mennyire normális, hogy több hajtása már 20 cm, viszont ezek lefelé csüngenek,mintha egy futónövény lenne, nem tudja magát tartani, van 2 felfelé álló is, ezek rövidebbek,a levelük is nagyobb. A lefelé lógóak is folyamatosan nőnek, hozzák az új kis levelet.


Ez normálisnak számít? Erre a témára semmit se találtam.

Köszönöm előre is a válaszokat!



#levendula #palánta #levendulapalána #megnyúltpalánta
2021. máj. 3. 11:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kiültetés nélkül ugyan megmarad, de normális csak akkor lesz, ha teljes napon van, lakásban megnyúlik és idövel elpusztul.
2021. máj. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Oh,értem, köszönöm!

Amint ideér a Nap, mindig odateszem, ahol érni tudja, nyáron majd többször lesz napos hely, de sajna az sem egész nap :(

2021. máj. 3. 11:55
 3/11 anonim ***** válasza:
Kimondottan fénykedvelő növény. Bírja az egésznapos tűző napot. A tied nyúlik a fény után. Tedd ki az erkélyre, nyitott teraszra, kertbe. Én télen sem vittem be az erkélyről. Már kezdenek virágokat hajtani.
2021. máj. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Cserépben is megmarad, de csak szabadban, és még ott is olyan hely kell neki, hogy szép legyen, ahová legalább 6-8 órát odasüt a nap. Lakásban esélytelen.
2021. máj. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Ki is tettem erkélyre. Eddig a hideg miatt nem mertem, inkább csak akkor tettem ki, amikor idesütött a nap, idebenn pedig az ablaknál volt. Belegondolva odakint már világos van amikor még nem húzom fel a redőnyt, vagy épp már lehúzom estefelé.

Bízom benne, hogy megmarad :)

Mindenkinek szép napot kívánok!

2021. máj. 5. 16:23
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj - megmarad.
2021. máj. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Télálló növény amúgy, nálam a kertben él 20 éve.

Ha bent tartottad, akkor lehet, hogy full napon megégnek a levelek, ahogy egy hófehér ember is felég, ha kifekszik délben napozni. Pár napig csak valamin keresztül érje a nap, vagy pedig csak kora délelőtt és késő délután.

2021. máj. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Cserépben ne tartsd kint télen, de földben nyugodtan. A mi lakótömbünk előtt évek óta télen-nyáron kinn van legalább 20 tő a földben a járda mellett. Már hajtják a virágaikat. Nekem az erkélyen van 4 tó, balkonládában, évek óta.

Ha a lakásban tartottad, akkor valóban jó, ha fokozatosan szoktatod a naphoz, akár csak a kaktuszokat szokták.

2021. máj. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az új válaszokat is! Nagyon kedvesek vagytok!

Kitettem az erkélyre, már nem nyúlik, erősödtek a hajtások, a megnyúlt hajtásokon új kis hajtások nőttek és azok már felfelé nőnek.


Egyébként áprilisban tettem el magokat is földbe, előtte 6 hétig hűtőben tároltam a hideghatás miatt, és ők is kihajtottak, 4 levelet hoztak már.

2021. máj. 20. 10:26
 10/11 A kérdező kommentje:

Még mindig meg van a levendula, nagyon szép bokros lett, cserépben van továbbra is, tavaly virágzott is, már hozza a szép új hajtásokat is ^^

Köszönöm a tanácsokat!

2023. ápr. 14. 16:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!