Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elektromos vagy benzines fűnyíró?

Elektromos vagy benzines fűnyíró?

Figyelt kérdés

Eddig benzines fűnyíróm volt, nemrég ment szét teljesen, és most keresgélek, hogy mit vegyek....

Nagyjából nettó 500 négyzetméteren van fű, ezt benzines, önjárós géppel 2 óra alatt szoktam lenyírni. (vannak fák, bokrok is amiket kerülgetni kell)

Ráadásul 45 literes a fűgyűjtő rajta ami relatíve nagy.

A benzinesnél előfordult, hogy a bokor alá tolva lekapta a gyertyapipát, meg idővel a kipufogó védőrácsa is lebontódott, plusz az utcán van az árok amit mindig fűkaszával kell nyírnom mert a benzinest nem tolom bele, nehogy megdőljön oldalra.

Viszont félek attól, hogy egy elektromost megbánnék a kábel húzogatása miatt, főleg hogy ugye ha egy benzinessel 2 óra lenyírni akkor vajon mennyi lesz egy elektromossal?

Azzal mégiscsak kevésbé szabadon mozgok.

(régen volt elektromos, de az egy nagyon kicsi, és gagyi gép volt, most valami nagyobb és modernebbet vennék)

Igazából annyi lenne a kérdésem, hogy így a leírás alapján mi a tanács, illetve egyéni vélemények, ki milyet használ, és miért szereti/nem szereti?


A környéken mindenki elektromosat használ, csak én szoktam szombat délben hangoskodni, bár nálam van a legnagyobb füves terület is a közvetlen közelben.

Az se lenne hátrány ha nem kéne a jövőben benzint vennem, de valahogy mégis a benzines gép tűnik a kényelmesebbnek.



2021. máj. 3. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Nekem két kertem van, az egyikben kb 600 m2 a füves terület, itt egy Honda benzinesem van. Ide szerintem kevés az elektromos. A másik pihenőkert a háznál, kb 300 m2 igazi gyep, itt egy kicsi Lidl-s elektromost használok, azzal nagyon könnyű manőverezgetni a fák, bokrok között. De ezzel a géppel a nagy kert füvét esélytelen lenne levágni. Esetedben én a benzinest választanám.
2021. máj. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem lassabb a vezetékessel, anyám úgy szokta hogy megy amerre lát keresztbe kasúl félkörívbe, majd teljesen más irányba de 2 óra alatt így is végez 500nm-rel.
2021. máj. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pont az a jó az elektromosban, hogy kis méretben pihekönnyű, nagy batárnak kevés értelme van, mert csak lassabban dolgozol vele. Gyorsabb egy fűgyűjtő nélküli egykezes géppel egy óra alatt lenyírni a füvet és aztán 20 perc alatt összegereblyézni, mint a 20-30 kilós nehéz gépeket tologatni, azzal nem leszel gyorsabb.
2021. máj. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elektromosból jobb mindőségűt veszek olcsobban.

Én hatalmas kertet kaszalok elektromossal mindig egy savban megyek aztán a másik sávban visszafelé a kábel nem okoz gondot.

Volt, hogy a fű már 20 cm magas volt de nem okozott gondot neki.

2021. máj. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is egy jobb minőségű elektromosra szavazok. Gyakorlatilag karbantartásmentes. 500m2 nem akkora nagy terület.
2021. máj. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Az elektromos fűnyíró még mindig csak nyűg, azt az 500 négyzetmétert sem lehet egyszerre levágni vele.
2021. máj. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én az elektromossal 500 négyzetmétert egyhuzomban lenyírok.

kb 2 óra alatt.

2021. máj. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nézd én csak benzinest használok de mivel régi gépek folyamat javítani kell amit én végzek el nincs állandó keresettem és ezek zabálják a pénzt. Én elektromost vennék mert könnyű halk olcsóbb.
2021. máj. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

akumlatorosat vegyel 2 akumlatorral. 1 aksi birja kb 45-60 percig, utan toltod es cserelsz akumlatort.

Kicsit huzosabb az ara mert nem olcsok az akumlatorok de konnyu az elektromos gep es siman lehet donteni oldalra, sot tarolni is egyszerubb mert elere tudod allitani.

2021. máj. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!