Kezdőoldal » Otthon » Kert » Krumplivetéskor a krumpli...

Krumplivetéskor a krumpli csírája lefelé v. felfelé nézzen, amikor bent van a gödörben?

Figyelt kérdés
2021. máj. 4. 23:29
 1/8 anonim válasza:
100%
Mi felfelé szoktuk vetni.
2021. máj. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. máj. 5. 03:36
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Tök mindegy, úgyis a megfelelő irányba fog nőni.
2021. máj. 5. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, csak ne törjön le.
2021. máj. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az összes mag, gumó és hagyma olyan, hogy van benne egy gravitációs szenzor, és tudja merre van lefelé. Arra fogja növeszteni a gyökeret. Az ellenkező irányba meg a csíranövénykét a szárral és levelekkel.
2021. máj. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!
2021. máj. 5. 13:29
 7/8 anonim ***** válasza:

A csírából szár lesz, tehát felfelé fog nőni, de nincs jelentősége, mert ahogy írták, van iránytűje, ami mutatja, hogy merre van a felfelé.

Ha hosszú csírát felfelé állítasz, akkor betöltéskor nagyobb eséllyel törik le. Vagy rohadtul vigyázni kell, vagy fektetve tenni.

2021. máj. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!! - a fentiek ismeretében (ma vetettem)..és kb felét vízszintes csirával tettem, mert úgy találtam biztonságosabbnak (hogy nem törik le).
2021. máj. 6. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!