Kezdőoldal » Otthon » Kert » Pázsitviola magot mélyre...

Pázsitviola magot mélyre elültettem, utólag olvastam, hogy fényen kell csíráztatni...Meg lehet menteni vagy nem lesz belőle semmi??

Figyelt kérdés
Nem kellett volna elültetni, hanem valahogy rányomva kellett volna a földre elhelyezni, átlátszó fóliával letakarva, mert fény kell érje a magot?...Az a baj, hogy mákszem méretűek a magok, kiásni sem tudom őket a fekete földből...Kitettem az ablakpárkányra, de magát a magot így sem éri fény, mert be van takarva földdel...Adjam fel a reményt, hogy lesz belőle valami?

2021. máj. 12. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:

A fényen csírázó nem azt jelenti, hogy a föld tetején kell lennie. Akkor az ilyen magú növények már rég kihaltak volna, mert százmillió évvel ezelőtt ugyan ki takargatta volna őket fóliával, a T. rex?

A talaj részecskéi apró kristályok, amik bizonyos mértékig átengedik a fényt. Minél vastagabb a földréteg, annál kevesebb fény jut át rajta. A nagyon apró magok azt "figyelik", hogy amikor nedvességet kapnak, akkor éri-e őket fény. Ha nem, akkor túl mélyen vannak, és mivel olyan mélyről úgyse tudná az apró csíra elérni a felszínt, ezért nem kelnek ki. Várják, hogy pl. egy őz a patájával kifordítsa őket megfelelő szintre.

Tehát ha mondjuk 2 cm mélyre ültetted, akkor nem fognak kikelni soha. A fényre csírázókat úgy kell, hogy a felszínre elszórod, aztán valamilyen módon, pl. az ujjaddal körözve összeborzolod a felszínt, utána lesimítod és öntözöl.

Ha már biztosan túl mélyre mentek, akkor meg kell oldanod, hogy a magok egy része a megfelelő szintre kerüljön. Pl. leszeded a föld tetejét olyan szintben, hogy a magok mindenképpen lejöjjenek, egy vödörben összekevered, és elteríted ismét, majd beöntözöd. Így bizonytalan ugyan, hogy csináltál-e valami hasznosat, de nagy valószínűséggel a magok egy része ki fog kelni, ha minden egyéb körülmény megfelelő.

2021. máj. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!! Pont 2 cm mélyre tettem :D Majd rendelek újat....
2021. máj. 13. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!