Kezdőoldal » Otthon » Kert » Erkélyre balkonládába kiülteté...

Erkélyre balkonládába kiültetéskor megfelelő föld lehet a palántáimnak (oregánó, bazsalikom, koktélparadicsom, jégsaláta) bio palánta- és szaporítóföld?

Figyelt kérdés
Van itthon 40kg, ha nem muszály, nem vásárolnék földet.
2021. máj. 16. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Jó lehet, ha nem valami bóvli vacak, hanem rendes anyag.

Csak az ilyenekben a növényeket már az elejétől kell tápoldatozni, mert ezek abban különböznek a virágföldektől, hogy nincs bennük annyi tápanyag. Virágföldben elég lenne 2 hónap után.

2021. máj. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jót vásárolj, mert én már második éve jól megjárom a Sparban kapható általános virágfölddel, amiben a már 1 hónapos palánták csak senyvednek.
2021. máj. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ilyen multiknál kapható olcsó virágföldeket nem szabad megvenni, sehol.
2021. máj. 17. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Obiban vásároltam de nem tudom megállapítani a minőségét, de egyébként laikusként nekem soknak tűnik benne a kavics, és egyéb felesleges dolog (de ezek lehet ilyenek, tényleg fogalmam sincs).


Ültető tálcába töltöttem első körben, és egészen szépen növekednek benne az "újszülöttek", csak azt nem tudom, hogy a későbbiekben, kinti balkonládában is szépen fejlődnek-e majd tovább ugyanezzel a földdel.

2021. máj. 17. 20:09
 5/6 anonim ***** válasza:

A palántaföld sokkal jobb minőségű mint egy átlagos virágföld. Nyugodtan használhatod virágföldként is, véglegesen beleültetve a növényeket.

Az első válaszolóval ellentétben én nem tápoldatoznám a beleültetett növényeket, csak később, mert a palántaföld eleve dúsítva van mindenféle tápanyaggal. Amit kavicsoknak nézel, az valószínűleg perlit benne és szintén tápanyagokat valamint jobb víztartó képességet tartalmaz. Idővel majd lebomlik benne.

Szóval, használd nyugodtan, egy jó palántaföldtől csak szebben növekszik minden növény.

2021. máj. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felvilágosítást!
2021. máj. 18. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!