Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy locsoljam?Segítenètek,...

Hogy locsoljam?Segítenètek, mert olyan szèpek ès nem szeretnèm őket tönkretenni?

Figyelt kérdés

Függő kosárban van vegyesen ültetve petúnia ès verbèna.

A petúnia lecsüng.Elèg, ha felülről a közepère öntöm a vizet vagy a lelógó rèszeket megemelve minden tövet locsoljak?

Azt sem tudom, hogy mennyi vizet kapjanak ès milyen gyakorisaggal?

Állandóan nedves legyen a föld vagy hagyjam kiszáradni?



2021. máj. 19. 07:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Vízigényes növényt nem szabad hagyni kiszáradni. A gyökereket nem érdekli, hogy milyen irányból jut el hozzájuk a víz, de egy szárazföldi növény nem akar vizin9övény lenni.
2021. máj. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

De bizony, a felszínnek mindig teljesen ki kell száradni két öntözés közt. Mert ha a felszín kicsit nedves, akkor a gyökérszint meg saras. És ezt csak mocsári növények bírják ki.

Öntözni mindig bőségesen kell, aztán ismét öntözni meg akkor, ha mondjuk beletúrsz az ujjaddal a földbe, és 1-2 cm mélyen se saras, hanem már alig nedves.

Minél távolabb öntöd a vizet a tőtől, annál jobb, nem tömörödik túl a föld. De ha laza a föld, akkor az se nagy baj, ha közvetlenül a tőre megy a víz. Én úgy szoktam, hogy a virágpalántát jól beöntözöm, utána ameddig még kicsi, addig a tőtől távolabbra öntöm a vizet, tavasszal úgyse sok víz kell. Utána ha már megnőtt, és sok víz kell, akkor meg már úgyis behálózta az egészet a gyökereivel.

2021. máj. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kedves második!Köszönöm szèpen a válaszodat!Nagyon sokat segítettèl!!!
2021. máj. 20. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!