Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy, kell helyesen beindítani...

Hogy, kell helyesen beindítani, illetve bejáratni egy új fűkaszát?

Figyelt kérdés
A neten mindenhol mást-mást írnak, és nem tudom, melyik a helyes. Most tervezek egyet venni, és szeretném, ha sokáig műkődne.

2021. máj. 30. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Első pár alkalommal ne maxon forogjon, ne dzsungelt akarj irtani vele és hagyd 10percenként hülni.

Anno az enyémet igy használtam már vagy 5 éve.

2021. máj. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen zsír új kaszát veszel, a gyártó alapos kezelési kézikönyvet mellékel. Ebben le van írva, mi a teendő az első indítás után, és később.

Azontúl a jutubon rengeteg oktatóvideót találni.


(Egy segédmunkást megbíztak egy nagyobb terület kaszálásával. Ehhez vadonat új, kétszázezer Forintos Stihl kaszát vettem. Pár óra múlva jelezte a gondnok, hogy baj van. Nos a "szakember" nem tett olajat a benzinbe. A gépkönyv ki sem volt bontva, de az oktatási aplót aláírta valaki.)

2021. máj. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jól írja az első, nem kell semmi komolyra gondolni.

Én mondjuk legelső alkalommal hagyom járni 5 percet üresben, ennyi a bejáratás. Aztán nekifogok kaszálni, nem túl nagy fűben. Negyedóránként megállok 5-10 percre az első tank benzin elfogyásáig. Utána még a 2. tank benzin is óvatosabb használat mellett fogy el, a 3. tanktól viszont már semmi óvatoskodás.

Viszont mindig, amikor teljesen hideg a motor, 1-2 percet hagyom járni üresben (addig felveszem a hámot meg a fejvédőt, árnyékba teszem a felszerelést tartalmazó vödröt, stb.), mert a különböző részek hőtágulása nem egyforma, és ameddig minden hideg, addig fokozottabb lehet a kopás.

2021. máj. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!