Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az embereket miért zavarja ha...

Az embereket miért zavarja ha valakinél nincs lenyírva a fű? Mi a ronda benne? Vagy mitől káros ?

Figyelt kérdés
2021. jún. 2. 10:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Amíg parlagfű nincs közte és nem olyan helyen van, ahol gyalogolni kell benne, engem nem zavar. Sőt, ha elszaporodnak benne a vadvirágok, az környezetvédelmi szempontból, a beporzó rovarok számára kifejezetten hasznos. Hozzá vagyunk szokva a rövidre nyírt gyephez, az tűnik rendesnek, de ez csak egy buta szokás. A szárazságot is jobban tűri a vegyes vadvirágos hosszabbra hagyott gyep.
2021. jún. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%
A legtöbb "kedves" szomszéd élvezi, ha cs*sztetheti a másikat, főleg, ha belerúghat abba, akinek amúgy sem látszik ki a feje a vízből.
2021. jún. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%

Én is arra tudok gondolni mint az #1-es, az elhanyagolt parlagfüves gazdzsungel pl. engem is nagyon zavar allergiásként. Pláne ha terjed át hozzám a gaz.

Azon kívül nem tudom, nekem jobban tetszik egy picit hosszabb virágos gyep, mint a 2 centisre nyírt golfpálya-pázsit.

2021. jún. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 mindentudó99 ***** válasza:
78%
A fű senkit se zavar. De előbb utóbb abból méteres gaz lesz. Az terjed át a szomszédba. Annak én se örülök. A szél hordja a gazmagot minden fele. A szomszéd hagyta gondozatlanul. Állandóan gyomírtózni kellett a kerítés tövét mert jön át a gaz
2021. jún. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

"Állandóan gyomírtózni kellett"



gondolom gialka, nem értem miért mérgezi az ember a saját környezetét...

2021. jún. 2. 16:32
 6/23 anonim ***** válasza:
39%

Az baj, ha nem érted. Meg az is baj, ha elhiszed az ebből élő riogatóknak, hogy a glifozát az veszélyesebb dolog, mint a dezodor, a légfrissítő, a szappan, a mosószer.

Az elhanyagolt, gazos udvar meg azért zavarja az embereket a szomszédságban, mert egy idő óta már feltalálták a civilizációt. Ezért az embereknek (a normálisabbaknak) az normális környezet az igényük.

Ne legyen dzsumbuj a szomszédjukban, ne legyen szemétlerakat, a szomszéd kertben a gyümölcsfa ne roskadozzon a levéltetvektől, a szomszéd ház ne akarjon összedőlni, tehát ne omladozzon a vakolat, a cserepeket pótolja a tulajdonos, ne szrjanak a kapu elé (a szomszéd se meg a kutyája se), meg akikkel találkozunk, azok ne irtózzanak a mosdástól, a hajmosástól, stb.

Ha ezeket te nem érted, az baj. Komoly baj. Neked talán nem annyira, de a környezetednek igen.

2021. jún. 3. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%
Nálam is gaz van a szomszédban, engem nem zavar különösebben, átmegyek és a kerítés mellett egy-két méteres sávot lenyírok. Ott van pár gyümölcsfa, a termés az enyém, meg ebből a pálinka is, ennyi. :) Volna az a környezet, ahol ez zavarna, de ez nem az. Egy újépítésű házban, ahol a kert az inkább egy park, mert kis sportfű, kis térkő, kis folyami kő meg idétlen semmire sem való, agyon nyírt fák, bokrok, ilyesmi... ott zavarna, ha gaz volna a szomszédban!
2021. jún. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%
A legtöbb baj a különböző élethelyzetű emberekkel van. Mert OK, van egy minimum, de más egy folyton otthon ülő nyugdíjas, aki a kertnek él és más egy aktív munkavállaló, aki 12-13 órákat van távol naponta. Ez mondjuk a két véglet. De olyat is ismerek, aki még az áthulló falevelek miatt is folyton balhézik a szomszédával, ami szerintem egy kertvárosban túlzás.
2021. jún. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%

#8

Hidd el, nem ezen múlik. Mi a párommal napi 10-12 órákat simán távol vagyunk otthonról mert mindketten dolgozunk, a szomszédunk pedig egy (jó egészségügyi állapotban levő) nyugdíjas bácsi és a nála jóval fiatalabb párja... mi kaszálunk és gazolunk az ő kertjükben szabadidőnkben meló után, mert őket nem érdekli, minket meg igen - marha zavaró volt hogy ömlik át a gaz tőlük a mi kertünkbe.

Aki akarja, megoldja... aki tojik rá, annak lehet akármennyi ideje. :)

2021. jún. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%

#9-es, zöld árnyékolószövet a kerítésre, majd fűzfavessző szövet, tartós, esztétikus és a náddal ellentétben sokáig megőrzi az esztétikumát.

1. nem látod mi van a vénembernél,

2. nem nő át a gaz!


Relatíve drága beruházás, de az sem olcsó, hogy átjársz önköltségen levágni nála a gazt és az idő, amit másra fordíthatnál... Én csak a gyümölcs miatt vágom le a szomszédnál, azért megéri, csak onnan van 10-20L szilva egy évben.

2021. jún. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!