Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az embereket miért zavarja ha...

Az embereket miért zavarja ha valakinél nincs lenyírva a fű? Mi a ronda benne? Vagy mitől káros ?

Figyelt kérdés
2021. jún. 2. 10:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Érdemes azért hetente-kéthetente nyírni ott, ahol jársz. Erősebb lesz tőle a gyep (és valamivel szebb is, de ez szubjektív). Egészségesebb. Ez egyáltalán ne jelenti azt, hogy ki kell szedni az összes pitypangot meg réti virágokat közüle! Mikor elveted a füvet, ne steril talajba vesd, maradhat benne ilyen-olyan. A nagy gazokat, gyomot azért érdemes kiszedni, persze. Ha sokáig gondozatlan marad, akkor a "nemes" zöld fű valószínűleg átalakul réti perjefűvé, ami meg mindenféle bogáncsot is terem (majdnem olyan lesz, mintha búza lenne, ha elég nagyra nő. Ökológiai okból pedig meg lehet hagyni a kert szélén néhány "méhlegelő" funkciójú magasfüvet, amit szintén érdemes néha megtépázni puszta kézzel (hogy a rovarokat ne bántsd).
2021. jún. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Arra is érdemes figyelni, hogy a pitypangot is kell talán ritkítani, mert képes agresszíven terjedni és kiszorítja a füvet is. Nyírás nélkül a gyep pedig tényleg visszavadulhat néhány hónap alatt, sajna.
2021. jún. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Blenderman ***** válasza:
20%
Ha elhanyagolt az udvar és nagy a gaz, a kisstílű betörők is nagyobb eséllyel mehetnek be, gondolván, hogy épp nem lakik ott senki, vagy legfeljebb mozgáskorlátozott idősek, akik kevés ellenállást tanúsítanak. A többi szomszéd lehet akármilyen igényes, nyilván ők sem örülnek, ha kétes elemek vonzódnak a környékükre. Ráadásul az odatévedtek a gazban el tudnak bújni, nézelődni, mit érdemes elvinni a környező ingatlanokról. Ezeket hívjuk gazembereknek...
2021. jún. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Shannaro válasza:
69%
#6: Betonozd le a teljes placcot, az utolsó centiig. Akkor nem terjed át. Csak mondom, a természet éltet. Ha az a civilizáció, hogy irtsunk ki mindent ami természetes, akkor inkább leszek civilizálatlan bunkó. Mások portáján nem érdekel, milyen a növényzet, ha akarja, 3 méteres bogáncsos cserjés is nőhet nála nem érdekel. Ha feljön (mert feljön, a földből nő ki, nem pedig átlépked, mint a Gyűrűk Urában az entek) akkor arról majd gondoskodok én, mert az én portámon nőtt ki. Nem vagyok egy elvetemült Zöld, de a természettől kaptunk mindent, lehet rinyálni egy kis gaz miatt, de ha a természet egy vulkanikus törésvonalat rajzol alánk, inkább a gazt választanám.
2021. jún. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
46%

#14

Hidd el, sokan megteszik. :(

Nálunk a telkek hátsó része erdős. A szomszéd nemrég költözött ide, első dolga volt kivágatni az összes fát a kertjében, és minél nagyobb felületet letérköveztetni. :(

Én értem ha valaki nem akar "dzsungelt" a kertbe, de akkor miért költözik be kvázi az erdőbe? Nem tudom felérni ésszel egyszerűen....

2021. jún. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
6-osnak jár a piros pont (és egy hangszóró is!)...
2021. jún. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
47%

Hát, csak gratulálni tudok nektek, meg a szomszédotoknak, hogy ilyen szomszédot kifogott.

Ha természetes valami, az már jó?

Mert természetes, ha patkányok lepik el a házatokat, a testeteket meg bolhák és lapostetvek. Csak nem tesztek olyat, hogy visszaszorítjátok a természetet, és kiirtjátok szegény állatokat?

2021. jún. 10. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
51%

#17

Az 5 centinél nagyobb fű vonzza a patkányokat? Ez új. :D

2021. jún. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
65%
Valamiért a patkányról én inkább a városi betondzsungelre asszociálok, nem egy elvadult bokros-cserjés rétre. Inkább a városban jellemzőek.
2021. jún. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 kokomfitty ***** válasza:
47%
Tudod mostanában nem lehet nem észrevenni, hogy divat lett az igénytelenséget, tudatlanságot, tehetetlenséget és lustaságot a "természettel meg a természetes életmóddal" takargatni úgy, hogy ha kiraknának a valódi áhított természetbe kb 1 hétig ha életben maradnál. Már abba is belehalnál ha nem lenne mobilod. Mindennek megvan a mértéktartó megnyilvánulása, de pl. a méhkas egy belvárosi buszmegállóban az emberi hülyeség mérhetetlen véglete. Ha szétnézel az állatok között sok fajta tart bizonyos rendet a lakhelye környezetében.
2021. jún. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!