Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van új esőztetőnk, de kicsi a...

Van új esőztetőnk, de kicsi a nyomása?

Figyelt kérdés

[link]


Mi lehet a gond, ha nem tudja 300-500 m2-t locsolni, hanem kb 100m2-t?


Locsoló cső:

[link]


Lehet hogy túl vastag a cső?

Vagy esetleg vizszivattyu túl gyenge, kevés bar-t tudja?


2021. jún. 10. 01:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Itt már csak 150-300 van írva [link] de azt is erős túlzásnak tartom. Az, hogy egy 5x20 méteres területet belocsol teljesen életszerű. Tehát 100 m2. De hogy ötszázat belocsol, azt durva túlzásnak tartom. A marketingesek túltolták.

A vastag cső éppen előnyt jelent, mert a szűk keresztmetszet fojtja le az áramlást erősen. És szerintem az én szivattyúmmal se locsolna be nagyobb területet, hiába egy komoly Pedrollo...

Ez a ki kütyü ennyit tud...

2021. jún. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1# gondoltam erre.

Hát akkor így jártunk, köszi

:/

2021. jún. 10. 10:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló nem ezt a típust linkelte, hanem egy kisebbet. Amúgy sok dologban igaza van.

Próbáld ki, hogy rákötöd a hálózati vízre, megnézni, hogy akkor mit tud. Szerintem jelentősen meg fog nőni a szórás.

Ha kérsz kölcsön egy 3/4-es slagot, azzal meg azt nézd meg, hogy szivattyúval mit tud. Úgy látom, erről az esőztetőről le lehet venni a gyorscsatlakozó bakját, és rendes hollandival szerelve próbáld ki, mert a gyorscsatlakozó is elvesz a nyomásból, bár csak rövid távon szűkül le katasztrofálisan a keresztmetszet, de nagyon nagy mértékben.

2021. jún. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!