Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti gépen (fűkaszán) most...

Kerti gépen (fűkaszán) most akkor hogy mérünk kompressziót?

Figyelt kérdés

Hello!

Sok dolgot olvastam már a kompresszió mérésről. Több verziót is kipróbáltam, de most akkor melyik is a helyes változat? lehet ugye mérni hideg motornál, és meleg motornál, gázt húzva és nélküle. Na ma egy kicsit játszottam ezzel. Céges Stihl Fs 360-as gépben hideg motornál nézve 7 bar volt, de gázt nem is húztunk neki. Az itthoni 460-as gépben hidegen gázhúzás nélkül 7 gázzal is 7. bemelegítve meg valami 6.9 szal inkább kevesebb. Tavaly vásárolt Fs 560-asba kerek 10 bar, ami 50-es helyett inkább 40-45-ös keverékkel üzemel. Ezt hideg motornál néztem, nem volt kedvem zörögni vele, gázzal és anélkül is 10 bar volt benne, és a végére maradt egy kb 15 éves Fs 400-as amibe szintén 7 bar volt. A 460-ast és a 400-ast sem érzem vállalhatatlanul gyengének, mégis az értékek elég vacakok. Az 560 meg nem igazán van szétküldve. Van amikor elég nagy fűnek is neki engedem damillal, dehát nem egy játékszerről beszélünk. Tényleg sose ment 50-es keverékkel, mindig picit vastagabbat kapott. Amúgy egy kollégától kapott kölcsön kompresszió mérővel méregettem. A fent leírt tapasztalatokra tudna valaki egy kis felvilágosítást adni? Válaszokat köszönöm!



2021. jún. 12. 23:00
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nekem utoljára az S120-s skodán mértek kompressziót(25 éve).

Azt biztosan tudom,hogy hideg motornál,gáz nélkül,2~3 munkaütemmel mérték.

Szerintem minden motornál így kell...

2021. jún. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!