Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a helyzet a sárgarépa...

Senior Séf kérdése:

Mi a helyzet a sárgarépa zöldjével? Ehető?

Figyelt kérdés
Mostanában sok zöld növényi rostra van szükségem, és néha már nincs ötletem, hogy mit egyek ennek kielégítése érdekében.
2021. jún. 14. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Ehető, de keserű. Ha rákeresel, már felhasználást is tudnád
2021. jún. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2021. jún. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Egyél sok káposztát, kelkáposztát, a sárgarépa zöldjét meg add a nyulaknak!
2021. jún. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Dehogy keserű, kifejezetten finom és nagyon egészséges.

Sokan keresik a boltokban, felénk egy dobozba teszik az üzletben, amit valakik nem akarnak magukkal vinni, ebböl ingyen vehet bárki.

2021. jún. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van kerted? Nagymami, ha még nem volt káposztája, akkor szőlőlevélbe vagy tormalevélbe tette a tölteléket. Én gyerekként meg ott rágcsáltam mellette az előkészített levelekből. A szőlő levél is finom, és a torma levele is. De akár a málna levele is fogyasztható, a nagyi teát főzött belőle. Gondolom az összes saláta és tépősaláta megvan a repertoárodban. De megeheted a cékla levelét is, meg nyilván a sóskát, a spenótot, vagy az árokpartról a lósóskát (Rumex obtusifolius). Bár ez utóbbit módjával, enyhe hashajtó.
2021. jún. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ehető, bár nekem nem ízlik, nagyon erős, harsány íze van. Kóstold meg, legfeljebb nem válik be. A retek és a karalábé levele is ehető, ha változatosságra vágysz.
2021. jún. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!