Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor locsoljátok/öntözitek a...

Mikor locsoljátok/öntözitek a kis kertben a palántákat, stb?

Figyelt kérdés

2021. jún. 20. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Minden nap kora hajnalban, amikor még a talaj nem meleg és nem párolog el azonnal a kiöntözött víz.
2021. jún. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Kora reggelre és este 7 órára vam beállítva az időzítő
2021. jún. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szintén hajnalban/reggel, vagy napközben megy a csepegtető rendszer.

Bár palántáim már nem nagyon vannak, szinte minden virágzik vagy termést hoz.

2021. jún. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Változó, most a 35 fokban én ebéd után is megöntözöm egy kicsit, mert hiába locsolom este-reggel így is melegük van. Holnap gondolkodok zöldhálózáson.
2021. jún. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Idén még nem kellett itt az É-Alföldön, eddig volt elég nedvesség. Holnap gondoltam elkezdeni berakni a csepegtetőszalagot, amennyire időm lesz, vagy 2-300 m-t. Annak mindegy, mikor nyomom, mert nem a levelekre megy, a talajba meg lassan szivárog, még a felszínen se hagy túl nagy foltot.

A növények nem igénylik, hogy a talajfelszín folyamatosan nedves legyen. Ez inkább káros, mint hasznos, mert a legtöbb gombabetegség a párás, meleg környezetet imádja. Az az ideális, ha 10 cm mélységben nedves, a felszín száraz. Ilyen hőségben heti 2x szoktam csepegtetni. Évi 10-nél nem sokszor öntöztem még többet. Kb. 1600 m2-en vannak konyhakerti növényeim, 2/3 részben eladásra.

2021. jún. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Este jobb, mert lassabban szívja ki a Nap a földből.
2021. jún. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kora reggel és késő délután.
2021. jún. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!