Kezdőoldal » Otthon » Kert » A konyhakertbe nektek melyik...

A konyhakertbe nektek melyik Krumplibogár irtószer-márka vált be, melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Van 5x15 méter háztályi burgonyánk a konyhakertben. Milyen olcsó de jó permetszert tudnátok ajánlanirá, hogy ne egye le a levelét a krumplibogár?

Kösz.



2021. jún. 22. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Ezt kézzel is lekapkodod róla fél óra alatt.
2021. jún. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

5x15 m az tényleg nem olyan sok, érdemes (és olcsóbb) kézzel leszedegetni.

Szabadforgalmú és hatásos szer egyszerűen nem létezik. Amik voltak, azokat vagy beszüntették, vagy hozzájuk szoktak a bogarak (pl. a Mospilan volt ilyen, már ki is vették az engedélyéből a krumplibogarat, pedig pár éve még ez is kiválóan hatott, most meg már híznak tőle a bogarak).

Külföldről lehet beszerezni pl. Actarát, az hat, nekem még van némi maradék a románoktól, tegnapelőtt használtam, és tényleg levitte a bogarakat.

2021. jún. 23. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tavaly szedegettük kézzel is. Nem mindíg érünk rá szedegetni... Ezért gondoltuk, hogy valami olcsóbb szerrel egyszer vagy kétszer megpermeteznénk a nyáron.

Igen, 5x15 méter, nem sok, egy kissebb konyhakerti mennyiségről van szó csupán. Meg aztán a padlizsánra is rámennek már ezek a bogarak azt is bepermeteznénk.

2021. jún. 23. 13:57
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Coragen 20 SP.


Kézzel nem lehet tökéletesen leszedni, tapasztalat.

2021. jún. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem lehet, csak jó szem kell hozzá, jó derék, és türelem. :) Tavaly kb. ekkora területről le tudtam szedegetni, és egyszer se kellett permetezni. Heti kétszer összeszedtem a pizsamásokat, és így lárva se volt olyan sok, csak 1-2 alkalommal.

Most viszont megnyekkent a derekam, kénytelen voltam permetezni.

Jó, hogy írtad ezt a Coragent, ezzel még nem találkoztam. Ampullásban szabadforgalmú, nagyobb kiszerelésben zöldkönyves. Kár, hogy krumplira 28 nap az ÉVI-je, 2 hét múlva már kellene szedegetni. Az Actara csak 7 nap.

De különben bármivel permetezünk, 1 hét után már nem fordul fel tőle a bogár, szóval megint kell vagy permetezni, vagy szedegetni. Szántóföldön könnyű, de kiskertben jön a szomszédoktól az újabb adag.

2021. jún. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mi is fogjuk szedegetni az idén is csak nem mindíg érünk rá. A júliust ki szeretnénk húzni a permetszerrel, augusztusban meg heti egyszer vagy kétszer szedegetni fogjuk őket.

Ma vettem szert, a neve Laser Duplo 2 ml ampullás. Ezt ajánlották a gazdaboltban. Reméljük, hogy beválik.

2021. jún. 23. 19:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a spintort használom habár nem Magyarországon élek de ez nálam bevált.

A krumplibogarat hamarább kell szedni. Áprilisban, májusban nem is a bogáron van a lényeg hanem a lárvákat kell eltávolítani azok okozzák a legnagyobb bajt ha kikelnek.

Agusztusban pedig a növény szára már szárad el agusztus vegen szeptember elején már jön a betakarítás, akkor már mindegy a bogaraknak.

2021. jún. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Laser vagy Laser Doplo. Ez ugyanaz a szer, mint amit a 7-es írt ha jól tudom. Bio-ba is lehet használni. Van is 2ml.


[link]


100m2-re 0,75ml kell.

2021. júl. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!