Kezdőoldal » Otthon » Kert » Görögdinnye vetése és paprikaé...

Görögdinnye vetése és paprikaérés?

Figyelt kérdés

Szokványos édes zöldpaprikát vetettem magról (ha muszáj, utánanézhetek a fajtájának), rohamosan nő, de mint laikusnak, nekem ellentmondásos infókat mondtak. Szóval mit kell tennem vele még? Napról napra egyre nagyobb a lombozat, szépen nő, de kissé későn vetettem, mégpedig kb három hete - ez baj?


Igaz, hogy csak szeptemberben lesz belőle paprika, akkor is, ha márciusban vetik magról? Vagy október? Így, június eleji vetés után mire számíthatok? Tényleg ki kell ásni szeptemberi hidegben és bevinni a házba? Szüretelni ráérzésre érdemes? Tehát úgy látom, már elég szép és nagy, azokat leszüretelem?


Olyat is hallottam, hogy egyesek szerint semmi értelme máshogy, mint melegházban, mert már márc.elején vagy palántakánt ki kell ültetni, vagy magról vetni, már márciusban, és szerintók így is csak szeptemberre érik meg, máskülönben elkésünk vele. Ez igaz?


Van görögdinnye vetőmagom is, FOTÓ:

[link]


Szintén ellentmondó infók... Itt a gyakorin írta valaki, hogy szeptemberben is vetett már görögdinnyét, és megérett neki október elejére. Mások szerint meg az összes fajtáját legkésőbb május elején el kell vetni. Mi az igazság szerintetek?


A képmagyarázatban segítenétek? Az elsőt sejtem, de inkább írjátok ti, ez fontos, mert az első képecske kapcsán lesz még kérdésem!


A 2.: nem értem, a 16 Celsius fok mire utal? Mint minimum hő? Tehát 14-15 fokban nem érdemes vetni?


3.: Mi a 100 és a 20? Sortáv - tőtáv? De ha igen, akkor miért egymás mellettiek a(z eltérő) számok?


4.: Ezt végképp nem értem, az ásóval...


Csak az utolsót értem jól szerintem: a 2. kép -többek között- a javasolt vetési idő, az utolsó kép meg, hogy ha a 2. kép szerinti időben vetem, az esetben mikor érik be, ugye?



2021. jún. 25. 20:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16 fok kell, h kikeljen normálisan, már elkéstél a dinnye vetéssel, de lehet még meleg szeptember-október, 20-100 cm között vetheted, vannak párhuzamos ágyások, egymás mellett 20 cm.
2021. jún. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Egyébként mit javasolsz a g.dinnye kapcsán? Lehet kockáztatnom, hogy elvetem a magjait, aztán ha mázlim van, meleg lesz a szeptember és akkorra kikel?


A 16 fok a g.dinnyének vetéshez kell, vagy akkor, amikor már közel megérett? Is-is?


Aki tudja a többire is, érdekel a többi válasz is!

2021. jún. 25. 21:26
 3/17 anonim ***** válasza:

Mi február elején vettük a paprikát. A hideg tavasz miatt majus elején ültettuk ki most még csak virágzik termés július közepétől lesz rajta. Nincs se fólia se üvegház. Ha szerencséd van agusztus végére szeptemberre lehet termésed az első fagyokig utána szépen lefagy. Kiásni bevinni nem érdemes keves a napfény besem érik a szobában.

Dinnyével nincs jó tapasztalatom. Soha nem volt édes nem erdett be de ez a képen korai fajta, lehet még lesz belőle valami ha meleg helyen laksz.


De egyébként kb három hónappal levagy maradva ezekkel a növényekkel nagy termést ne várj. Kóstolóba azért akad majd valami.

2021. jún. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem szeptemberre kel ki hanem akkora kell beérednie.

Kikel pár nap alatt.

Csakhogy szeptemberben már rövidülnek a nappalok hűvösek az ejszakak. Nem garantált a finom édes dinnye annak nagy meleg kell nyári meleg 30 fokok. Tűző nap mint ami most is van.

Tul gondolod az egészet az a 16 fok a minimális hőfok ami kell a magnak a csirazashoz és a fejlődéshez.

De mire neked elkezdi a növény a dinnyét nevelni erlelni már hűvösebb lesz.

2021. jún. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor tegyem el jövőre a dinnyemagot? 2020-as dátum van a tasakon. Nem veszít sokat a minőségéből jövőre, ugye?

Mit jelent az, hogy korai fajta?

Az öt képecskét elmagyarázza valakit?


A paprika esetén meg olyat is hallottam, hogy ha túlnő, szerinte baj. Van, aki szerint meg ez hülyeség, mert nő, ahogy nő.


Apropó, akkor nem az a lényeg a paprikánál, hogy melegházi legyen, hanem annyi a lényeg, hogy márciusban a lakásban célszerű nevelni, majd április végén / május elején ki lehet ültetni a kertbe?

2021. jún. 25. 21:44
 6/17 anonim ***** válasza:

Mit nem értesz azokon a képeken de komolyan.

Az első képen át van húzva az üvegház tehát kintre kell raknod az a következő kép a szabadföldbe vetés ott van rajta római szamokkal hogy áprilisban májusban vesd. A 3. Kép a sortáv

Aztán át van húzva a 4. kép az azt jelenti ne ültesd át mert nem szereti. Az utolsó képen még szintén római szamokkal a hónapok mikor szüretelhető.

2021. jún. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor jól értelmeztem a nagyját. A 16 fokot nem értettem, azt megválaszolták, valamint az átültetés képecskét nem tudtam kitalálni, köszi, hogy megadtad!


Az elsőre meg írtam, hogy ha valaki válaszol rá, akkor lez még egy kérdésem: kaptam olyan javaslatot, hogy talán még nem késő a napokban elvetnem a görögdinnyét, de csak ezt a korai fajtát és úgy, hogy a lakásban, 20-25 fokban. (Nem üvegházban, hanem a lakásban.) Ennek valóban lehet értelme? Milyen eséllyel működne?


És mit jelent az, hogy korai fajta?

2021. jún. 25. 22:03
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A dinnyét minek akarod lakásba ültetni?

Szabadföldbe kell ahogy a képecskén is van. Írtam, hogy a dinnye maximális meleget és egész napos tűző napot igényel. Most szerinted lakasban ez biztosítható? Kint még félárnyékban sem terem meg. Nem szobanövény.

A korai fajta azt jelenti rövidebb a tenyeszideje hamarabb beérik.

2021. jún. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :) A lakásba ültetést boltos mondta nekem, aki evvel foglalkozik, hozzátette, hogy kint 30 fok felett nem szabad ültetni, mert szerinte megégnek a vetőmagok a földben, ezért a g.dinnye vetőmagot a lakásban ültessem el most, hogy kánikula van, és majd pedig, amikor kint 30 fok alá fog menni a hőmérséklet, ültessem ki.


Erről mi a meglátásotok?

2021. jún. 28. 16:51
 10/17 A kérdező kommentje:
(Hozzátéve, hogy most, június végén még van-e esélyem, hogy ha elültetem, beérne még ősszel?)
2021. jún. 28. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!