Kezdőoldal » Otthon » Kert » Régi, kb 50éves kút vize...

Régi, kb 50éves kút vize poshadt, büdös. Mi a teendő vele?

Figyelt kérdés

Kb 30éven át nem használtuk, tavalyelőtt pucoltattuk ki, tavaly semmi gond nem volt vele.

Milyen sűrűn illik kipucoltatni? Illetve megoldás(egyáltalán megoldható?) lehet a mélyítése?



2021. júl. 1. 11:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Használjátok rendszeresen?
2021. júl. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a viszonylag rendszeresen használt kutat soha nem kellett pucoltatni. (gyöngykavicsréteget tettünk az aljára)

Ha megfelelő magasságú a vízoszlop, akkor felesleges mélyíteni.

Inkább merni kellene, ha van szivattyútok dugjátok le!

2021. júl. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 acelsziv ***** válasza:
100%
Lehet pár napig folyamatosan szívatni kellene a vizet, hogy cserélődjön és tisztuljon.
2021. júl. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Egy fertőtlenítés sem ártana. Lehet belemászott valami állat és belepusztult, de amúgy sem árt időnként elvégezni. 20-40 dkg aktív klórmeszet kell beleszórni, és pár napig hagyni kell állni. 6-7 teljes kiszivattyúzás után, amikor megszűnik a klór íze-szaga, jó lesz a kút. A klórmeszet ajánlom, mert ugyan az a hatása mint a fertőtlenítő tablettáknak, csak kb századába kerül. Mindegyik aktív klórt szabadít fel ami elpusztít minden baktériumot, kórokozót.
2021. júl. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges mésszel tönkretenni. Azt utána valahová el is kell távolítani, és ha netán a kertbe, akkor ott aztán vége a földnek.

Szívatni kell, hogy a poshadt víz helyébe friss jöjjön, és ennyi. Kinyomatod a kertre, kész. A fák, zöldségek nem mondják, hogy fúj, de poshadt, csak örülnek neki.

Gondolom, le van fedve, nap nem süt bele, piszkot nem fúj bele a szél. Ilyen esetben meg se volna szabad büdösödni.

2021. júl. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Igen, nagyjából minden nap használjuk, eddig sima slaggal, napi 3-4órát ment a szivattyú, tegnap rászereltem a gyöngyöző csövet, ezzel kb reggeltől estig. A kút tűző napon van, közvetlenül mellette volt egy cseresznyefa, ami sajnos le lett vágva kb 1m magasságban. A kút betonlappal fedve van, a két félkör között kb 3cm sávon megy le a szivattyút tartó kötél, meg a kábel, illetve a slag.

2021. júl. 2. 20:46
 7/12 A kérdező kommentje:
Elvileg 2gyűrűnyi a víz magassága benne.
2021. júl. 2. 20:47
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezek szerint eleve olyan víz jön. Azzal nem lehet mit kezdeni. Vannak ilyen kutak, nem poshadt valójában, hanem valami olyan anyagot tartalmaz a környező talaj. Kicsit távoli példa, de pl. a Kincsem nevű lóról szóló könyvben is lehetett olvasni egy ilyen kútról, azzal kapcsolatban, hogy a tartási helyén poshadt szagú volt a kút vizet, és a kényes versenyló nem szívesen itta meg a tiszta vizet, ami nem volt büdös, annyira hozzá volt szokva.

De miért fontos a szaga, inni szeretnéd, vagy lakásba bevezetni?

2021. júl. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Nekünk ugyanez volt kb 15-20 éve. Akkor a szomszédom mondta,hogy neki is ugyanez volt. Ő úgy szüntette meg, hogy hívott szennyvíz szippantót, és egy adaggal kiszippantott belőle, ami megoldotta (nem csak vizet, hanem iszapot is szippantott). Én is ugyanezt tettem, és nekem is megoldotta. Persze előtte sem ő, sem én nem használtam a kutat, de utána folyamatosan és szerencsére nem jött elő újra. Mindketten helyeztünk a szippantás után kavicsréteget az aljára.
2021. júl. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#8, nem, csak locsolás rá, illetve a kutyák medencéjét szerettem volna feltölteni vele, de nem merem, nehogy beleigyanak és bajuk legyen.
2021. júl. 3. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!