Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy lehetséges hogy sosem...

Hogy lehetséges hogy sosem kukacos a cseresznyém?

Figyelt kérdés

Sosem permetezem, még sárga lapokat sem rakok ki, több öreg cseresznyefám van és mindegyik más fajta. Az utcában rengeteg cseresznyefa van még, valahol permeteznek, valahol nem, de mindegyik kukacos, az is amit permeteznek.

Mielőtt jönne valaki hogy nem veszem észre a kukacot, annak mondom hogy rettegek a kukacoktól, ezért minden cseresznyét elvágok 6 felé és alaposan átnézem a darabokat. 100 cseresznyéből 1 db-ban szokott kukac lenni.


2021. júl. 2. 07:43
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Mert öreg fáid vannak, azoknak még jó a immunrendszerük, nem olyan sz@rok, mint a mostaniak. Nekünk is van egy 50 éves körtefánk, nem permetezzük és soha sincs semmi baja.
2021. júl. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tehát akkor mégis csak van benne.
2021. júl. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Esetleg rossz az íze és nem kedvelik a kukacok.😉
2021. júl. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A cseresznye rossz íze nem okozhatja, mert a kukacosodás már röviddel elvirágzás után történik, amikor a cseresznyelégy már beszúrja a petéit a még kifejletlen gyümölcsbe.

Kérdező! Nem is sejtem, miért nem kukacosodik a cseresznyéd. Szinte hihetetlen. Sok sikert továbbra is!

2021. júl. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mindentudó99 ***** válasza:
Én mindíg permetezem és természetesen kukacos. Most is. Nem baj pálinkának jó lesz.
2021. júl. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"mert a kukacosodás már röviddel elvirágzás után történik"

Ez nem igaz. A cseresznyelégy életciklusa nagyon rövid, a peterakás után 15-20 nappal (időtől függően) már ki is megy belőle a teljesen kifejlett kukac, és a talajba fúródik bábozódni. Vagyis, átlagos években elég 2 héttel szedés előtt permetezni. (Az idei nem egy átlagos év, mert a hideg tavasz miatt későbbi és elhúzódó volt a peterakás.)

A fa alatt fű van, vagy művelt föld, vagy beton, vagy mi? Esetleg a bábozódás nem szokott sikeres lenni. Jobb ötletem nekem sincs.

2021. júl. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Én mindíg permetezem és természetesen kukacos. Most is. "


Nem vagyok permetszer ellenes, de akkor minek permetezed ha így is úgy is kukacos?


"A fa alatt fű van, vagy művelt föld, vagy beton, vagy mi? "


Fű van alatta amit lekaszálok 2 havonta

2021. júl. 3. 08:26
 8/10 mindentudó99 ***** válasza:
Azért mert egy része így azért jó. Kb harmada nem kukacos. A szomszédoké minden szem az. Pedig előírás szerint csináltam. Mindegy cefrébe jó.
2021. júl. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sok nálad a lótetű. Az főként rovarokat meg gilisztákat eszik (növényeket csak mellékesen), és talán összeszedegeti a földből a cseresznyelegyek bábjait.
2021. júl. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
lehet
2021. júl. 4. 06:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!