Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ismerőstől kaptam paradicsom...

Ismerőstől kaptam paradicsom palántákat (koktélparadicsomként). A kis bogyók nem szabályos gömbök, hanem olyan gerezdes-félék. Ez koktélparadicsom lesz, vagy nem?

Figyelt kérdés
2021. júl. 7. 19:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Egy kép sokat segítene.

De vannak olyan tipusok is, amik nem símák

2021. júl. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

A koktélparadicsom egy eléggé tág fogalom. Általában a fürtökben termő apró szemű paradicsomokat hívják így, függetlenül a formájától.

Nekem is van egy ilyen kissé szögletes terméseket hozó fürtös paradicsomom és nagyon szeretjük. Valamikor szintén koktélként vettem. Ez egy folytonnövő, könnyen futtatható, bőtermő, mutatós fajta. Fürtönként 15-20 terméssel.

Valójában a koktél megnevezés egy kicsit fura, mert igazából a szendvicseken és hidegtálakon mutatnak jól.

2021. júl. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Nekünk van olyan fajta, ami kissé ilyen oválisabb alakú, mint ahogy mondod ilyen gerezdes. Nem jut eszembe hirtelen a neve, de igen az is koktélparadicsom. Majd fogod látni, hogy milyen ízre.
2021. júl. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! - Nekem valójában nem is az a fontos, hogy koktélparadicsom legyen, hanem, hogy minél több legyen. Látva a gerezdességüket, kicsit bíztam is abban, hogy nem olyan kis bogyók lesznek (az a tipikus szabályosgömb/vagy tojásdad alakú koktélparadicsomok), hanem az a nagyobb fajta, gerezdes.....azért örültem annak, mert az (szerintem) kiadósabb, súlyra többet terem. Hamarosan teszek fel fotó(kat) a tegnapi állapotról.
2021. júl. 7. 21:37
 5/22 A kérdező kommentje:
2021. júl. 7. 21:51
 6/22 anonim ***** válasza:
Keress rá az ökörszív paradicsomra, ez arra emlékeztet, ebböl van aránylag kis fajta is.
2021. júl. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2021. júl. 7. 22:34
 8/22 anonim ***** válasza:

Ismerem ezt a fajtát, nekem volt tavaly, be fog sötétülni, feketés lesz foltokban.

Nem rossz az íze, kicsit kásás és jó nagy a termése, de nem volt sok rajta, bár nekem hullottak le virágok róla, talán eső verte le.

Kettő bokrom volt, de nem is kacsoltam rendesen, mert akkoriban nem értem rá, jó méteresre nőtt és elég terebélyes lett, idén már nem ültettem.

Nem, ez nem koktélparadicsom, nagy és súlyos bogyói lesznek, így hajlamos a kirepedésre, ha nem egyenletesen öntözöd.

kalciumot is kell adni neki levéltrágyaként, ha hirtelen hidegebbre változik az idő, az ilyen robusztus fajtáknak nagyon kell, legjobb a Wuxal kalcium. szerintem most a hétvégén már adhatod neki, ha jön a lehűlés, mert akkor leáll a kalciumfelvétel a gyökereken keresztül, pedig az kell a növény erős szárrendszerének, meg a termésnek is.

2021. júl. 8. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Azzal együtt is, hogy feketés lesz esetleg foltokban - fogyasztható lesz azért még? (vagyis inkább csak a héján lesz foltos? Nekem Volldünger nevű tápszerem van, az is jó lehet kalciumpótlásra (?)...meg is nézem, mit tartalmaz. Most átlagosan diónagyságúak a bogyók.
2021. júl. 8. 13:50
 10/22 A kérdező kommentje:

Még fotók:

[link]

[link]

[link]

[link]

2021. júl. 8. 13:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!