Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért kell vetőmagot cserélni?

Miért kell vetőmagot cserélni?

Figyelt kérdés

2021. júl. 12. 15:12
1 2
 1/14 mindentudó99 ***** válasza:
56%
Kivel?
2021. júl. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Állítólag nem nő meg olyan nagyra ha ugyanazt a magot rakjuk mindig ugyanabba a földbe.
2021. júl. 12. 15:24
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Mármint csereberélni, hogy a szomszédtól kapok répa vetőmagot, én meg adok neki paradicsomot? Ez azért van, hogy ne pénzért kelljen megvenni, illetve legyen mit csinálni a maradékkal.


Ha arra vagy kíváncsi, hogy miért nem jó, ha minden évben paradicsomot ültetsz a kertnek ugyanarra a részére, akkor erre az a válasz, hogy különböző növényeknek más tápanyagokra van szüksége. Ha mindig ugyanaz van, akkor "elfárad" a talaj, de ha mindig változtatod, akkor nem egyoldalúan szedi ki a növény belőle a tápanyagokat, vagyis van ideje regenerálódni.

2021. júl. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Elvileg kb minden második évben máshonnan kell venni magot mint a saját termésből ültetni újra különben nem lesz jó a termés.
2021. júl. 12. 15:27
 5/14 A kérdező kommentje:
Mindjárt leírom részletesen pc-n. Most telefonon vagyok
2021. júl. 12. 15:29
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Én értem a kérdést. Ha van egy magról ültetett paradicsomod (vagy bármid) nem ajánlott több éven keresztül körforgást csinálni vele, tehát mindig az adott évi termés magját vetni. Nem állítólag, hanem valóban észrevehetően kisebbek lesznek a termések. Ez amolyan "beltenyészet" eredménye.
2021. júl. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6 Igen, pontosan erre gondoltam.


Kb 2 éve kezdtem el lelkesen kertészkedni és most hallottam mamámtól hogy régen is mindig úgy csinálták hogy cseréltek egymással magokat.

Én meg mivel nem láttam benne logikát, utánanéztem (de főleg fórumokat találtam erről). Ez elég volt arra hogy tudjam igaza van, de nem találtam oldalt ami alátámasztaná hogy miért van így.

Hisz logikusan úgy kéne hogy minél tovább van egy földben annál jobban alkalmazkodik a helyi klímához, földhöz, levegőhöz...

2021. júl. 12. 15:41
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem az alkalmazkodással van a probléma. A mag lesz évről évre rosszabb, belterjesebb.
2021. júl. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
Én ezt pont fordítva hallottam, különösen a paradicsomnál. Állítólag ha minden évben megszedjük a magját egyre jobban alkalmazkodik az adott talajhoz, környezethez.
2021. júl. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%

Azzal semmire sem mész, ha a szomszédasszonyoddal kölcsönösen kicserélitek a magvakat, mert mindkettőtöké már több szezonban termett meg.A 6-os és a 8-as helyesen írta.

Hozzátenném, hogy nemcsak a talajuntság miatt kell egyes növények termőhelyét évente változtatni, hanem a betegségek (spóráik a földre hullanak), kártevők miatt is. Tudom, mert ezt tanultam.

2021. júl. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!