Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tudnátok segíteni gyümölcsöket...

Tudnátok segíteni gyümölcsöket beazonosítani?

Figyelt kérdés

A gyümölcsöskertemben található 38 db fa. Ezeknek szeretném megtudni a pontos fajtájukat, mivel az illető aki megvásárolta, ill. ültette őket már sajnos elhunyt.


Alma 1: [link]

Alma 2: [link]

Őszibarack: [link]

Körte 1: [link]

Körte 2: [link]

Körte 3: [link]

Szilva 1: [link]

Szilva 2: [link]

Szilva 3: [link]


A képeket a mai napon (7/19/2021) készítettem. Még éretlenek a termések, de már a többségnek kialakult a jellegzetes alakja. Előre is köszönöm a segítséget!



2021. júl. 19. 22:33
 1/9 anonim válasza:
71%

Szia! Sajnos így meghatározni nem tudok segíteni (pedig nagyon szépen, igényesen megcsináltad a fotókat), de van pár ötletem, hátha segít valamelyik.

A helyedben én megvárnám még megérik (akkor a színe is segítség lehet), letöltenék egy növény meghatározót (vagy többet) és azok eredményeinek utánanézve döntenék a legjobban hasonlító fajtánál. Most is megnézheted akár a leveleket így, de érett terméssel biztosabb a dolog.

Másik, hogy lefotóznám a fát, törzset és leszednék pár termést, levelet, zacskókba/dobozokba tenném fák szerint megszámozva, majd elmennék a legközelebbi kertészetbe, ott szerintem pontosabbat tudnak mondani (ha esetleg ott lett véve, lehet hogy van is nekik ugyan olyan).

2021. júl. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rendelte a fákat. A Sarkl katalógus egy időben nagyon népszerű volt, lehet, hogy még ma is az. Küldd el nekik a képeket.

[link]

2021. júl. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontos fajtát inkább érett termés után, vagy úgy sem. Maga gyümölcs még oké és esetleg a pontosat onnantól sokszor csak saccolni lehet.

Kertészt keress az helyben jobban tud segíteni, vagy képek leírások alapján a neten pontosíthatsz.

2021. júl. 20. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vagyis, 19. hó 7-én fotóztál, értjük. :)

Lehet, hogy nem Mo-on élsz? Mert akkor nem a nálunk szokásos fajták közt kell tippelgetni. (A mérőszalag beosztásából gondolom.)

Jól írják, éretten fotózz majd.

Tippelni azért most is lehet néhánynál, de csak felelősségvállalás nélkül...

alma 1: ha nem bordázott az alja, akkor valószínűleg valami sárga alma. Golden, Mutsu, Granny Smith.

körte 1: talán Vilmos

körte 2: ha megérik egy hónapon belül, akkor Clapp kedveltje, a legjobb ízű nyári körte.

szilva 2: Cacanska lepotica.

2021. júl. 20. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A 2.sz. alma húsvéti rozmaring, nagyon értékes fajta, a neve is elárulja, hogy nagyon jól tárolható, húsvétig eláll az előző évi termés.A 3. sz körte valószínűleg Alexander.
2021. júl. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Amúgy ez mit befolyásol?
2021. júl. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ, mindenkit felpontoztam!


Annyit tudok, hogy a Derecskei kertészetből vásárolták őket kb. 10 éve. "Lehet, hogy nem Mo-on élsz?" Hajdú-Bihar megyében élek. "Amúgy ez mit befolyásol?" Egyrészt kíváncsiság, másrészt fontos lenne tudnom pl. az almák pontos fajtáját, mivel idén tavasszal ültettem egy Starkrimson® Red Delicious csemetét, reménykedek, hogy a mostaniak közül valamelyik megfelel majd neki porzópárnak (szerettem volna mellé ültetni egy Golden Delicioust, de már sajnos nem volt neki hely). Azt se ártana tudni, melyik fogékonyabb betegségre, arra jobban odafigyelnék.

2021. júl. 20. 12:56
 8/9 anonim ***** válasza:
De akkor egyszerű a dolog, ha tudod, honnan vannak a fák. Ahogy az 1-es írja, fogsz mintákat meg egy csomó képet, aztán elsétálsz (elautózol) Derecskére. Mondjuk azért előtte hívd fel őket, nehogy az legyen, hogy csak egy tegnap felvett tanulógyerek van aznap ott.
2021. júl. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor legalább azt írd le, hogy ahonnan vásárolva lett, ott milyen fajtákat árulnak. Az alapján már könnyebb beazonosítani, mert tudjuk melyikekben lehet gondolkodni.
2021. júl. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!