Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nyári hónapok párolgását...

Nyári hónapok párolgását (napi fél-egy cm-t) a medence/tó alapterületével megegyező tetőfelületről gyűjtött esővízzel mennyire lehetne pótolni? Legalább a felét sikerülhet visszapótolni a gyűjtőtartályból? Tavasszal/ősszel gondolom kisebb a párolgás.

Figyelt kérdés

2021. júl. 25. 14:25
1 2
 1/15 mindentudó99 ***** válasza:
51%
Felét?'Két hónapig se esik néha. Addig mi lesz?
2021. júl. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ugyanakkor amikor viszont esik, sokszor egy hónapnyi csapadék is lezúdul. A tartályból (amíg marad benne) át lehet folyamatosan szivattyúzni a tóba/medencébe a benne lévő vizet.

Én valami ilyesmire kérdeztem rá.


Mennyit érhet ez a megoldás? Felét sem pótolja a napi elpárolgó mennyiségnek? (Persze már amíg van a tartályban víz.)

2021. júl. 25. 15:12
 3/15 A kérdező kommentje:
Tavasszal és ősszel pedig nem párolog annyira és jóval többször esik is szerencsére. :)
2021. júl. 25. 15:13
 4/15 mindentudó99 ***** válasza:
Fúrt kút nincs? Én azzal töltögetem a kerti tavat
2021. júl. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Állítólag bizonyos méret felett egy önkormányzat sem ad engedélyt kerti tóra. Tehát a kút (ami egyébként van) megléte csupán egy dolog.
2021. júl. 25. 15:30
 6/15 anonim ***** válasza:

Mekkora kerti torol is van szo?

De persze, mukodhet a dolog, ha eleg eső esik.

2021. júl. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem a mérete lesz nagy, inkább mint egy patak (hosszú, de meglehetősen vékony) ilyen lesz az alakja, de még csupán alig 50-80 cm mélységgel is egy nagyon vékony víztömeg is lehet elég sok köbméter.


De ha legalább a felét visszatermel(het)i, ahogy írtad legutoljára, annak nagyon örülnék! :) Hisz így nem mindegy mennyit kell (vagy jelen esetben mennyit nem kell) majd a kútból utántöltögetni.

2021. júl. 25. 15:53
 8/15 anonim ***** válasza:

Valami trópusi esőerdőben biztos megy. Nálunk kizárt.

A komolyabb fagyoktól biztosan mentes időszakban (a tartály miatt), mondjuk 7 hónap alatt leesik vagy 300 mm szezononként. Ennyi elpárolog egy forró nyári hónapban.

2021. júl. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 mindentudó99 ***** válasza:
Nekem 13-15 köbös a tavam. Hetente egyszer belevágom a slagot negyed órára. Kb ennyi. Plusz időnkét vagy felét lecserélem a víznek. Főleg nyáron. Gyűjtött esővíz erre kevés.
2021. júl. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Utánanéztem lakóhelyem havi csapadékmennyiségének, belátom elég lesújtó a helyzet. 5-6 cm-ek esnek a három nyári hónapban, miközben azt mondják naponta párolognak tavacskák akár egy teljes cm-t is.


Utolsó, lehet én is ezt fogom tenni. Csak azt hittem (én marha), hogy a felét a párolgó hosszú, de keskeny tónak pótolni tudom majd esővízből.


.

.

.


Mégvalami azonban hirtelen eszembe jutott - majd megírjátok, hogy hülyeség-e.


Nagyobb területről esővizet gyűjteni, mint a tetőm felülete (kérdés, hogyan tudnám ezt egyáltalán kivitelezni...), az a havi 5 cm-t meg tudná dobni, pl. újabb 3-5 cm-rel? Vagy lófütyi ez az ötlet is?

2021. júl. 25. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!