Kezdőoldal » Otthon » Kert » Növényzet kiírtására mit...

Növényzet kiírtására mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

A kertünk végében van egy régi malacól, előtte kb. 50-70nm lebetonozott rész. Az elmúlt 10 évben üres volt a ház, most szeretnénk beköltözni és szeretném a kertben ezt a részt rendbe tenni. A sűrű gaz eszméletlenül benőtte ezt a részt, a betont is teljesen ellepte. Bodza, mogyoró és borostyánon kívül rengeteg hosszú magas gyomnövény és alul is sűrű gaz lepi el ezt a részt.


A bodzát, mogyorót lemetszettem már, a füvet lekaszáltam amennyire tudtam, a borostyánt is nagyrészt kitépkedtem.


Most jönne az a rész, hogy véglegesen megszabaduljak a betont belepő gyomoktól, amire valamilyen vegyszert használnék.

Ebben kérném a tapasztalatokat és az ajánlásokat. Sajnos a fűnyíráson kívűl nem vagyok otthon a kerti munkákban.


Köszönöm!



2021. júl. 27. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Hagyományos vagy bio mód érdekel?
2021. júl. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A hatékony és olcsó megoldás érdekel :)
2021. júl. 28. 11:49
 3/10 anonim ***** válasza:

Bio mód erre nincs!


Gazdaboltban kérd a legolcsóbb glifozát tartalmú gyomirtót (nehogy Glialkát vegyél)!

1 liter elég lesz. Kell még Nonit is, ez tapadásfokozó.

Ez a kettő nincs 5 ezer forint.


A glifozát a zöld részeken szívódik fel, tehát szükséges, hogy sok levél legyen a fásszárúakon.


10 liter vízbe tegyél 5 dl glifozátot. Ez nagyon erős koncentrátum, helyesen kijuttatva semmi sem élheti túl.

2021. júl. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ!


Glialkáról olvastam, mi vele a gond?

2021. júl. 28. 12:57
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
Már hogyne lenne bio mód. Talajtakarásnak hívják. Akár kartonokkal lefedni, akár vastagabb geotextillel.
2021. júl. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Glialka feleslegesen drága, semmivel sem jobb, mint a legolcsóbb gyomirtó.


Akkor hajrá, alkalmazd ezen megoldásokat 5.


Valahogy az erdészeteknél sem ez terjedt el, hanem a glifozát.


Kis területen el lehet szórakozni vele, de például nád ellen nem sokat ér.

2021. júl. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Alkalmazom is, KIS területen, mint ahogyan a kérdező is írta, 50-70 m2.
2021. júl. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm!


Nem ragaszkodom a BIO üzemmódhoz, mert annyi türelmem nincs erre.

A glifozát akkor mindent (tényleg mindent) megöl, amit ér? Szeretném, ha elszáradna a sok gaz és az ettől való megszabadulás minnél kevesebb gonddal járna. Sajnos nem sok időm jut a kertre, mert MÉG nem lakunk ott.


Mindenkinek köszönöm!

2021. júl. 28. 16:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahogy a 3-as írta, az ilyen növényeknél fontos, hogy sok levél legyen, mert sok levélen keresztül tud sok hatóanyag felszívódni. Magyarul, elbsztad, hogy lemetszetted azokat a részeket, amik felvették volna a szert. Most már nem biztos, hogy idén sikerül mindent kiirtani, lehet, hogy meg kell várni a jövő évet. Persze, lehet, hogy szeptember végéig még hajt neked annyit, hogy érdemben lehessen gyomirtózni.

Glifozáttal szoktam kiirtani a telkemre betörő 5 m-es bozótokat, azoknál jó, pont ezzel a módszerrel, ahogy a kolléga leírta. De én ugye nem metszem le előtte...

Aminek elég vastag törzse van, abba belefúrhatsz, és önthetsz bele tömény szert, úgy is működik, ezt is használom a gyakorlatban, ahol nem tudok permetezni más növények miatt.

2021. júl. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezeknek a gyomirtóknak ugyanaz a kémiai hatóanyaga, de a különböző gyártók különböző néven hozzák őket forgalomba, ráadásul a gyártási melléktermékek eltávolításának mértéke szerint még a színük is különbözhet (de a hatásuk ugyanaz), ami az árban is erősen érvényesül. A vidéki gazdaboltokban sokkal kedvezőbbek az árak és olyan kereskedelmi néven kerülnek forgalomba, amilyennek nagyvárosban nem is találkozik az ember ("fizessenek a gazdagok").

Az viszont tény, hogy erősen környezetszennyezők és mivel lebomlásuk nem tökéletes, azért már élelmiszer növényekben is kimutathatók a maradványok. Ezért nagyon spórolósan és kellő körültekintéssel kell eljárni a használatnál.

Nem kell azt gondolni, hogy mindent megoldanak, a megfelelő agrotechnikai beavatkozások nem mellőzhetők. A talajban elfekvő magvakra nem hat, tehát azokat csak kikelés után (zöld állapotban) képes elpusztítani. Betonfelületnél a repedésekből kinőtt növényeket el lehet pusztítani (mechanikusan is ki lehet szedni őket), de az apró gyommagvak olyan mennyiségben vannak jelen a talajban, a repedésekben, hogy azokkal szinte lehetetlen egyszer s mindenkorra megbirkózni, folyamatos beavatkozásra lesz szükség. Azt viszont nem vegyszeres megoldással (mechanikus kiirtás, hőlégfúvó) ajánlatos végezni, ill. legfeljebb szalmiákszeszes belocsolással.

2021. júl. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!