Kezdőoldal » Otthon » Kert » A hétfőn reggel Ridomil Gold...

A hétfőn reggel Ridomil Gold Plus-szal permetezett paprika, paradicsom, ma este(péntek) leszedve, pár nap múlva fogyasztható?

Figyelt kérdés

#Ridomil Gold
2021. júl. 30. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

7 nap az élelmezésügyi várakozási idő!!!!!


[link]

2021. júl. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy leszedve, több napot ráhagyva hogyan működik a lebomlás. A 7 napos rezet lemoshatjuk. A mefenoxamról nem találok közelebbit.
2021. júl. 30. 11:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok vegyész, de láthattad a hivatalos táblázatot.


Ez felszívódó szer, nem lemosható.

2021. júl. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Leszedve a lebomlás lelassul, mivel a nedvkeringés megszűnik. A leszedés utáni időt legalább duplázd.

Pár szem termés mondjuk nem halálos, egy paprika vagy paradicsom most már a halálos dózisnak talán a százezred részét tartalmazhatja. (Tekintve, hogy bekevert friss permetből is legalább úgy 30 l-t kellene meginni annak, aki meg akarna halni, most meg már a felszívódó erősen eltűnőfélben van...)

2021. júl. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, így gondolom én is, csak szeretem, ha megerősítenek. Hogy nem áll le a lebomlás, csak lelassul, abból is kikövetkeztethető, hogy a konzerv uborka ÉVI-je rövidebb az azonnal fogyasztottnál.
2021. júl. 30. 18:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez nem attól van. (Bár tényleg lebomlik a szer berakás után.) Konzervuborkának az apró uborkát nevezik. Vagyis, ha közvetlenül elvirágzás után lepermetezed, akkor mondjuk 3 nap múlva konzervuborka, 6 nap múlva salátauborka v. kovászolni való uborka. A salátauborka pedig 3 napja is elég nagy volt már, tehát sok szert tudott közvetlenül felvenni, ezért hosszabb az ÉVI-je.
2021. júl. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igazad lehet, már csak azért is, mert már másnap is "nekieshetünk" az eltett ún. konzervuborkának, és csak a kis uborkákra vonatkozik a rövidebb ÉVI.

Köszönöm az okosítást.

2021. júl. 30. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!