Kezdőoldal » Otthon » Kert » Októberke (varjúháj) miért...

Októberke (varjúháj) miért nem hoz színes leveleket ősszel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 éve kaptam ezt a növényt, akkor csodaszép őszi színekben pompázott. Utána tavasz előtt visszavágtam, azóta folyamatosan szürkés-zöld színe van, akármit csinálok.
2021. júl. 30. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
majd októberben lesz színes!
2021. júl. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

és nem virágzott nyáron?

napon vagy árnyékban van?

2021. júl. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tavaly októberben sem volt színes. Nem igazán virágzott, és is-is, délelőtti órákban süti a nap.
2021. júl. 30. 16:00
 4/8 anonim ***** válasza:
képet
2021. júl. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja, valami tartási hiba lehet, egy kép talán segíthet. Meg mellé a leírása annak, ami nem látszódik a képen.

Mondjuk, mivel azt írod, hogy tavasz előtt visszavágtad, ebből nekem gyanús, hogy valami sötét belső térben kínozod, holott ez kültérre való. Kint télen lefagytak volna a tavalyi hajtásai.

2021. júl. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Úgy tudtam, hogy télre be kell vinni a lakásba, de akkor ez lehet a gond. Kb áprilistól december elejéig szoktam kint hagyni a kertben.

Egyébként pont olyan, mint ezen a fotón a jobb szélén

[link]

2021. júl. 31. 13:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Nalunk pl lepcson van, fedett a bejárat. Meg se mozditjuk.
2021. júl. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a téli hideg hiánya zavarja meg. Ha más tartási hiba nincs.

Nálam a kertben van télen-nyáron, cserépben. (A jó kifolyás és laza talaj fontos, hogy ne álljon meg benne a hólé.) Tavasszal, mikor hajtani kezd, akkor szoktam szétültetni.

2021. aug. 1. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!