Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehet szaporítani/bokro...

Hogyan lehet szaporítani/bokrosítani a levendulát?

Figyelt kérdés
Youtube-on láttam sok videót erről de mindegyikben azt mondták hogy vágjak le egy ágat, a felétől lefelé húzzam le róla a leveleket, és dugjam földbe, de ez nekem nem tűnik szaporításnak, sokkal inkább egyszerű átültetés nek. De Ha ez mégis az, kérek magyarázatot, köszi🙏

2021. júl. 31. 02:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ha egy bokorból lesz több bokor, az nem több?

Nem értem, mi ezzel a problémád.

Ha levágott részeket gyökereztetsz, akkor az dugványozás, viszont ha a bokron lévő, csak lefektetett ágak alsó részét takarod földdel tavasszal, aztán a már gyökeres részeket vágod le a következő tavasszal, az meg a bujtás.

2021. aug. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Akkor csak annyit mondj, ha átültetek egy ágat, akkor az szaporodni/bokrosodni fog?

2021. aug. 3. 00:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ágat nem átülteted, hanem leszúrod. És nem fog életben maradni. A dugványozáshoz egy kisebb ágacska kell, és nagyon odafigyelni rá.

Viszont ha tudsz a bokor mellől kivenni úgy egy ágat, hogy gyökere is lesz, akkor azt átültetheted. Persze, nem egy az egyben, hanem a föld feletti részt erősen (pár cm-re) visszavágod. És persze, azt is öntözni kell.

Ha nincs gyökeres, amit kivegyél, akkor meg ahogy írtam, lefektetsz egy erősebb ágat egy árokba, földdel betakarod az alsó felét, szükség esetén egy féltéglával le is súlyozhatod, és tavaszra az gyökeres lesz, lehet átültetni. Én így szoktam szaporítani, eladásra.

2021. aug. 4. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!