Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen növényt ajánlotok erre...

Milyen növényt ajánlotok erre a célra?

Figyelt kérdés

Szeretnék magról felnevelni valamilyen gyümölcsöt ami termést is hoz majd. Eddig a mangó tetszik a legjobban, próbálkoztam már mag csíráztatással, csak tudom, hogy nem fog sokáig élni - nem hogy gyümölcsöt hozni -, mert sajnos Magyarországon nem megfelelő számára a hőmérséklet. Valami olyasmi növényt keresnék, amit először szobában tudok nevelni amíg még kicsi, aztán esetleg később kivinni az udvarba.

Az is jó lenne, ha valami különlegesebb gyümölcs lenne, tehát pl nem alma, barack, meggy stb. Bevallom a trópusi gyümölcsök tetszenek a legjobban, csak sajnos nem mindegyiknek jó az itteni hőmérséklet.

Kezdő vagyok még, nem tudok valami sokat arról, hogy a növénytermesztés folyamata hogy működik, úgyhogy tippeket is szívesen fogadok.

A termesztést csak hobbiból csinálnám, nincsenek eladási szándékaim.



2021. aug. 2. 03:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Én ezt a videót ajánlanám, ahol számtalan kertészeti ötlet van, ha kicsit tudsz angolul, még a napokat (hogy mennyi idő alatt kel ki a növény), és hgy napos, vagy száraz helyet igényel.


https://www.youtube.com/watch?v=P145PiDhzmA


Láthatod a videóban a kiwi, gránátalma, gyömbér, aloe vera, ananász, avokádó, dragon fruit, ültetését az egzotikusabbak közül, de persze paprika, paradicsom, kukorica, hagyma, krumpli, gomba, eper, kamilla virág meg még sok minden másról van benne szó. Ötleteket is ad a növények gondozásához pár percben.

2021. aug. 2. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
Ültess fügét
2021. aug. 2. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Némiképp üti egymást az "először szobában tudok nevelni amíg még kicsi, aztán esetleg később kivinni az udvarba" kitétel. A két helyen ugyanis elég eltérőek a környezeti feltételek és a szobában nevelt bármely növény átmenetileg megsínyli, ha kiteszik a szabadba. A fügét azonnal lehet szabadban szaporítani, lombhullás után levágott fügeág a talajba szúrva tavaszra meggyökeresedik. Jó pár éve vettem a Vateráról egy hullott magból kelt kínai datolya növénykét, ami átvészelt egy telet, később állandó helyre ültetve már 3 m magas. Eddig semmilyen termést nem hozott. Kiwivel lehet kísérletezni, mert kicsirázik, de nekem vásárolt kiwi csemeték kertben elültetve is csak tengődnek, mert feltehetően a talaj és a vízellátás nem megfelelő. Viszont sok éve vettem egy josta növénykét, ami nagyon könnyen szaporítható ág őszi dugványozásával.
2021. aug. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, jól írja az előző.

Olyan növény nem létezik, ami elviseli a lakást is, meg utána a kinti körülményeket is.

Trópusi növények közül nem hogy nem mindnek nem jó az itteni klíma, hanem egyiknek se jó, mind kifagy. Még mediterrán gyümölcstermők közül se nagyon találsz, esetleg a füge lehet ilyen, ha jó helyen laksz.

Ha sikerélményre vágysz, akkor kizárólag a mérsékelt övi növények körében gondolkodj. Azok közt van egzotikus, nálunk nem szokásos is, mint pl. kiwi, paw-paw, datolyaszilva, stb. De magról ezek is problémásak, szóval csemetét vegyél. És előbb nézz utána a fajtáknak meg a buktatóknak.

Ha mindenképpen magról akarsz gyümölcsfát, akkor mondjuk az őszibarack egy olyan választás, amivel van tűrhető esélyed egy rendes fára. De annál is előfordulhat, hogy a nagy gyümölcsből kiszedett magból olyan fád lesz, ami kicsi és nem magvaváló gyümölcsöt fog hozni. Ezért kell oltványt venni, mert annál előre lehet tudni, hogy milyen termést fog hozni.

2021. aug. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3, 4: Bocsi, nem tudtam, hogy ezt így nem lehet. Alapból bent tartanám a szobában, csak nem tudom, hogy ezek a növények mennyire nőnek meg, azért írtam, hogy később kivinném az udvarra, hogyha túlságosan megnőne. De ha nem lesznek olyan nagyok akkor szívesebben tartom kezdettől fogva szobában, mert a kertben nincs túl sok hely ahova fát tudnék ültetni (le van téglázva a kert nagy része).

2021. aug. 2. 14:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Rengeteg féle bogyós gyümölcs van, akár különleges színekben is. Van arany és fekete málna, de az áfonya is simán megél nálunk, főleg nagy dézsában. A málna már 1 év múlva terem, és nem nagy igényű.

De lehet szeder is, josa, köszméte, fehér-piros-feketeribizli.


A szobában egyáltalán nem ajánlok semmilyen gyümölcstermőt több okból.

Miért akarod bent tartani? Remélem, nem azért, mert egész évben szüretelnél róla. Mert ha így gondolod, akkor ajánlom figyelmedbe a kertészeti alapokról való olvasgatást.

2021. aug. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#3-as!

A kiwifád nem lehet, hogy azért tengődik, mert csak porzó? Vagy csak termő? Ugyanis mindkettőből kell, hogy legyen a termés miatt.

2021. aug. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
6: már korábban leírtam. Fel kéne túrni a kertet ahhoz, hogy kint elférjen. Ezért preferálnám a benti tartást, kevésbé lenne macerás. Természetesen nem gondoltam azt, hogy egész évben lehet szüretelni...
2021. aug. 2. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!