Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi ennek a szilvafajtának a...

Mi ennek a szilvafajtának a neve? Vad fajta? Majdnem gömb alakú, szilva ízű, most érik.

Figyelt kérdés

A termés és a levél:

[link]

[link]

[link]


Itt bodzafa mellett látható:

[link]



2021. aug. 8. 00:51
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, és nagyon apró, az ökölbeszorított kezemhez arányítva is látható. Kb akkora, mint a szokásos, nemesített, hosszúkás szilvák fele. Majdnem gömb alakú. Sejtem a fajtáját, de inkább hozzáértők írják meg.
2021. aug. 8. 00:54
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Valamilyen myrabolan. Nálunk fosókaszilva néven közismert. Bármilyen színben lehet, kék, vörös, sárga.

Az olcsó faiskolai szilva- és sárgabarackoltványok mind ilyesmire vannak oltva.

2021. aug. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 mindentudó99 ***** válasza:
Vad szilva lenne a nagyságából ítélve. Viszont felénk sárga meg inkább ilyen lilás színűek vannak. Nem ennyire kék ezért nem vagyok biztos benne. Meg jóval több szokott lenni rajtuk szinte füzér szerűen. Akár több mázsa is egy hatalmas fán. Ha vad szilva hívják mirabel mirabolán vagy fosóka szilvának is felénk.
2021. aug. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%

Ez Bódi szilva, vagy Boldogasszony szilva.

Boldogasszony napjára (augusztus 15.) érik be.

Nem igazán vadszilva, hanem régi magyar szilvafajta.

2021. aug. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

Nem Boldogasszonyi. Az nem teljesen így néz ki, a fája se, és nagyobb szemű, kissé hosszúkás, nekem van. Amikor több termés van rajta, mint levél, még akkor is egy részük nagyobb ennél. Most meg, hogy nálam is kb. csak ennyi volt rajta, mint itt, még annak ellenére is sokkal nagyobbak voltak, hogy itt tavasz óta nem volt egyszerre 3 mm-t meghaladó eső.

És az nem lilából érik kékre, mint itt az egyik képen, hanem zöldből.

Az esetleg elképzelhető, hogy myrabolan és Boldogasszonyi vagy hasonló házi szilva hibridje.

2021. aug. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%

#5

A Boldogasszony szilva minden csak nem hosszúkás.


"Bódi szilva gyümölcse:

gömbölyded, kis vagy közepes méretű, hamvas, sötétkék vagy sötétvörös színű, zöldessárga húsú, nem magvaváló, közepesen lédús"

[link]

2021. aug. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Legalább nézd már meg az általad belinkelt képet, te okostóni...

Igaz, elég kicsi, de azért ha jó a szemed, azon is látni, hogy a szemek nem gömbölyűek, mint a kérdezőnél, hanem hosszúkásak. (Ugye, nem azt írtam, hogy hosszúak...)

Ezek nagyobb képek, jobban látni, hogy (amelyik oldalról van fényképezve), az kicsit hosszúkás. (Egy-két gömbölyű kivétel persze akad, mint ahogy a kérdező fotóján is van egy-két kivétel, ami hosszúkás, a többséggel ellentétben, de ugyanígy van köztük pár lapított is.)

Jól látni, hogy a kérdező szilvája nagyjából hüvelykujjkörömnyi. Ilyen kevés termés esetén a Bódinál az kizárt.

Annak a szára viszonylag rövidebb, a levele pedig mattabb, nem ilyen fényes. Szóval, teljességgel lehetetlen, hogy az legyen.

2021. aug. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%

Pardon, a képek lemaradtak:

[link]

[link]

2021. aug. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%
Egyértelműen mirabolán.
2021. aug. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Írtatok néhány változatot, valamelyik akkor az lehet ezek közül, gondolom. :)

Igen, az ökölbeszorított kezemhez mérve láthato, hogy eléggé apró, és majdnem pont gömb alakúak a szilvák, amiket fotóztam, és alig nagyobbak a hüvelyk körmömnél, átmérőt tekintve (hosszú ujjaim vannak, férfi vagyok, kb ilyen körmöt képzeljetek el).

2021. aug. 10. 14:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!